Katolicki duchowny Piotr Jarosiewicz stał się popularny w internecie już jakiś czas temu. Wszystko za sprawą ewangelizacyjnego kanału, jaki prowadzi na TikToku. Na tej chińskiej platformie śledzi go aktualnie przeszło 283 tysiące użytkowników sieci.
Czytaj więcej: Nowe tablety dla posłów i senatorów. Cena robi wrażenie
Ksiądz Piotr Jarosiewicz na co dzień posługuje jako wikary w jednej z parafii w diecezji drohiczyńskiej. W wolnych chwilach pisze też książki. Do tej pory wydał następujące pozycje: "Siedem", "MPJ", "Jesus is cool" oraz "Boża sieć..".
Ksiądz nie ochrzcił dziecka z in vitro. Na TikToku aż wrze
We wtorek 8 sierpnia 2023 roku do kapłana odezwała się pewna internautka. Nie kryła rozczarowania. Przyznała, że jeden z księży odmówił udzielenia sakramentu chrztu synkowi jej znajomej.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
(....) bo dziecko jest z in vitro. Także mnie już nic nie zdziwi - żaliła się.
Duchowny nie czekał zbyt długo. Szybko nagrał specjalne wideo na TikToku. Przedstawił w nim konkretne stanowisko.
Nie ma żadnego przepisu w Kościele, mówiącego o tym, że dziecko poczęte z in vitro nie może być ochrzczone - rozpoczął wypowiedź Jarosiewicz.
"Tutaj możemy się ewentualnie odnieść do rodziców, którzy na chrzcie mówią, że wychowają dziecko w wierze katolickiej (...), że sami będą przykładem dla pociechy". - dodawał.
Ksiądz Jarosiewicz zwrócił się też do par mających problem z naturalnym poczęciem dziecka. "Bardzo zachęcam do naprotechnologii. Działają obecnie cztery kliniki w Polsce zajmujące się naprotechnologią. Pomaga ona osobom, które w klinice in vitro słyszą diagnozę, że są bezpłodne lub niepłodne" - mówił.
Wideo cieszyło się dużym zainteresowaniem internautów. Wielu z nich komentowało filmik.
Mnie zastanawia, skąd ksiądz wiedział, że dziecko było z in vitro. Przecież o to nikt nie pyta - pisała jedna osoba.
No i właśnie takie przypadki odrzucają ludzi do chodzenia do kościoła - dodawała następna.
Nasz syn też poczęty dzięki in vitro. Nie było problemu z chrztem (wspomniałem o tym księdzu). Napro nie jest rozwiązaniem dla każdego - twierdziła kolejna osoba.
Czytaj więcej: Dantejskie sceny w Olsztynie. Mężczyzna wrzucony do rzeki