Małgorzata Rozenek to naczelna polska influencerka. Ma prawie półtora miliona obserwujących na Instagramie. Dla wielu Polek jest przykładem zadbanej, przy tym spełnionej zawodowo kobiety i świetnej mamy. Wszystko, co poleci na swoim profilu, natychmiast staje się sprzedażowym hitem. Nic więc dziwnego, że jej popularność próbują wykorzystać podszywający się pod nią oszuści.
"Rozenek cudnie chudnie" nie dzięki niebezpiecznym tabletkom
Po internecie krążą od kilku dni reklamy środków na odchudzanie z rzekomym udziałem Małgorzaty Rozenek. Oburzona gwiazda natychmiast odcięła się od złodziei:
Dostaję bardzo dużo screenów z reklamami środków na odchudzanie. Dziewczyny, to jest fejk. Już nawet nie liczę, który to już raz się wykorzystuje moje zdjęcie i dane do reklamy jakiegoś środka na odchudzanie. Nie ma takiej możliwości, żeby cokolwiek mogło wspomagać odchudzanie poza dietą i uprawianiem sportu. Nie żadne środku, tabletki czy herbaty. Dziewczyny, tylko dieta i ruch, dieta i ruch…
Czytaj też: Ten luksusowy krem ma tysiące dobrych opinii w internecie. Teraz kupisz go w Rossmannie za bezcen
Celebrytka jest przyzwyczajona do dementowania różnych bzdur na swój temat, jednak ostatnie poczynania oszustów naprawdę ją przeraziły.
Małgorzata Rozenek ofiarą kradzieży tożsamości
Kochani, po raz kolejny na Facebooku organizowane są relacje LIVE, których niby ja jestem autorką. Więc po raz kolejny was proszę, żebyście nie dali się nabrać. Ja nigdy nie organizuje transmisji nigdzie indziej niż tu, na moim Instagramie. Co więcej, ja przebywam obecnie w Meksyku, a LIVE dzięki sztuce montażu wyglądają, jakby były robione w Polsce, bo wykorzystują stare fragmenty moich nagrań - mówiła Małgorzata Rozenek na InstaStory.
Oszuści przemontowują stare nagrania gwiazdy, tak, żeby brzmiały autentycznie. Z jej wypowiedzi układają tekst, który ma namówić widzów, do przekazywania pieniędzy. Złodzieje wykorzystują wiarygodność Małgorzaty Rozenek i żerują na łatwowierności jej fanek. Metoda, której używają, jest bardzo podobna do tzw. "deep fake", czyli aktualnie najbardziej niebezpiecznego internetowego oszustwa.
Deep fake to technika stosowana jest do łączenia i nakładania obrazów nieruchomych i ruchomych na obrazy lub filmy źródłowe przy użyciu komputerowych systemów uczących się. Uzyskane w ten sposób łudząco realistyczne ruchome obrazy stosowane są w nagraniach filmowych, stwarzając możliwości manipulacji poprzez np. niemożliwą do odróżnienia przez widza zamianę twarzy aktorów występujących w filmie.
Przerażona Małgorzata Rozenek natychmiast podjęła kroki prawne
Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by ten proceder zatrzymać! - mówi gwiazda.
Radzi także wszystkim fanom, żeby zachowali czujność i informacje o niej czerpali tylko z oficjalnych źródeł.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.