Na czym polega masaż Kobido?
Masaż Kobito to technika masażu twarzy, która wywodzi się Japonii. Jest połączeniem techniki medycznego masażu pochodzącego ze wschodniej Azji oraz tradycyjnego masażu japońskiego.
Czytaj także: Jak oszczędzać pieniądze?
Masaż Kobido jest bardzo intensywnym zabiegiem, który działa na głębokie warstwy skóry, dzięki czemu jest w stanie zniwelować pierwsze oznaki starzenia takie jak zmarszczki. Przez to, że masaż Kobido wpływa na głębokie struktury skóry i sprawia, że staje się ona mocniejsza, łatwiej ją dzięki temu odżywić i uzyskać efekt liftingu. Podczas zabiegu można się zrelaksować i odprężyć, a mocne i szybkie ruchy wykonywane na powierzchni skóry pobudzają produkcję niezbędnych do uzyskania zamierzonego efektu składników.
Czy masaż Kobido jest skuteczny?
Masaż Kobido uznawany jest za alternatywę dla drogich i inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej takie jak zastrzyki z kwasu hialuronowego czy zakładanie nici liftingujących. W głowach wielu osób powstaje więc pytanie, czy taki zabieg może być skuteczny? Dzięki temu, że Kobido działa nie tylko na powierzchnię skóry, ale także na jej głębsze warstwy oraz mięśnie, można uzyskać widoczny efekt liftingujący. Usunięcie napięć, poprawienie przepływu krwi oraz limfy pozwala skutecznie wygładzić skórę, ujędrnić ją czy podnieś owal twarzy.
Czytaj także: Bon turystyczny - dla kogo i jak go wykorzystać?
Trzeba jednak pamiętać o tym, że u osób młodszych zabieg działa prewencyjnie, dlatego efekty masażu Kobido nie będą widoczne aż tak, jak w przypadku osób starszych.
Jakie efekty daje masaż Kobido?
Najważniejszym efektem, którego można się spodziewać po przeprowadzeniu masażu, jest lepsze ukrwienia skóry, co przekłada się na poprawę kolorytu i napięcia skóry. Masaż Kobido pozwala uzyskać naturalny efekt liftingu bez konieczności stosowania igieł czy skalpeli. Zabieg niweluje zmarszczki, a także poprawia owal twarzy czy unosi policzki. Rezultaty widoczne są gołym okiem, jednak aby cieszyć się efektowną poprawą, należy pamiętać o regularności, ponieważ jedna wizyta nie wystarczy. Warto zaplanować serię zabiegów, a rekomendowane jest minimum 5 spotkań.
Czytaj także: Czek imienny - co to jest i jak go zrealizować?
Jak długo utrzymuje się efekt po masażu Kobido?
Efekt widoczny jest od razu po masażu, jednak na lepsze rezultaty trzeba poczekać, ponieważ dopiero seria zabiegów jest w stanie wykazać pożądane działanie. Wykonanie serii wynoszącej od 5 do 15 zabiegów pozwala uzyskać trwalsze efekty, które utrzymują się od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Jest to możliwie dzięki zmianie na strukturze wszystkich warstw tkanek skóry. Należy jednak pamiętać o tym, że efekt masażu Kobido zależy także od indywidualnych predyspozycji i właściwości skóry, ponieważ każda jest inna.
Jak długo trwa masaż Kobido?
Jeden zabieg trwa około 45 minut. Masaż Kobido składa się z kilku etapów, który rozpoczyna się od demakijażu. Następnie wykonywany jest głęboki masaż relaksacyjny, a później przechodzi się do mocniejszego drenażu limfatycznego i właściwego liftingu twarzy. Masaż kończy się akupresurą. Zabieg polega na tym, że rozpoczyna się od delikatnych ruchów, które mają odprężyć, a następnie przechodzi do tych bardziej intensywnych, aby pozwolić skórze się przystosować, a masażowi nie towarzyszył żaden dyskomfort.
Czytaj także: AliExpress i podatek, który można ominąć
Jakie są przeciwskazania do masażu Kobido?
Nie każdy powinien korzystać z masażu Kobido. Profesjonalne ośrodki SPA przed wykonaniem masażu Kobido zapewniają konsultacje, podczas których wykluczane są ewentualne przeciwskazania do zabiegu. Jakie są najczęstsze powody, przez które nie można wykonać masażu Kobido? To przede wszystkim aktywne zmiany skórne takie jak trądzik czy zapalania skóry, ale także zapalenia zębów.
Skutki uboczne masażu Kobido, jakie mogą wystąpić, to lekki ból lub pieczenie skóry, które jednak szybko ustępują. Zdarza się, że w wyniku dotlenienia niektóre osoby skarżą się na ból głowy, które jest zazwyczaj tymczasową dolegliwością.
Czytaj także: Wizz Air. Bagaż podręczny i jego wymiary
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.