Mycie okien w okresie jesienno-zimowym to wcale nie taka prosta sprawa. Powierzchnia wystawiona na działanie zimna jest bardziej podatna na wszelkie uszkodzenia. Aby uniknąć problemów, podczas przedświątecznych zimowych porządków, trzeba pamiętać o kilku zasadach.
Planujesz mycie okien w mroźne dni? O tym warto pamiętać!
Kiedy temperatura spada poniżej zera, o zniszczenie szyb jest niezwykle łatwo. Jeżeli w mrozy pokusimy się bowiem o użycie ciepłej wody, która będzie łagodniejsza dla naszych rąk, szyba po prostu może pęknąć!
Zamarzająca woda to zagrożenie nie tylko dla szyb, lecz także okiennych uszczelek. Te pod wpływem zimna mogą się rozszczelnić, a wówczas będziemy zmuszeni do kosztownej wymiany. Dlatego pierwszą bardzo ważną poradą będzie użycie do mycia wody chłodnej, a nawet zimnej.
Przeczytaj również: Do czego służy czerwona końcówka korka od szampana? To cię zaskoczy!
Dobrą inwestycją będzie też porządna ściągaczka wody o gumowym zakończeniu. Przyrząd ten przyspieszy i ułatwi nam mycie - resztki wody, które zostały na szybie, zostaną skutecznie zebrane, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko pęknięcia.
Generalnie nie powinniśmy myć okien przy minusowej temperaturze - wówczas ryzyko uszkodzeń drastycznie wzrasta.
Zobacz też: Nigdy nie ubieraj tak choinki. To duży błąd
Mycie szyb zimą - czy produkty dostępne w sklepach to dobra inwestycja?
Gotowe specyfiki mogą nam pomóc w walce z brudnymi oknami. Prawidłowe użycie produktów sprawi, że na szybach nie pozostaną smugi. Niemniej jednak pamiętajmy, że te płyny są zwykle dostosowane do umiarkowanych temperatur (oczywiście jeśli nie ma oznaczenia, że produkt nadaje się do użycia w niskiej temperaturze).
Warto czytać składy - jeżeli konkretny specyfik ma w składzie alkohol, zdecydowanie lepiej poradzi sobie w trudniejszych warunkach; woda nie będzie tak szybko zamarzać. Lifehackiem może być w takim wypadku użycie... płynu do spryskiwania szyb samochodu zimą. Produkt ten jest dostosowany do niskiej temperatury i nie powinien zniszczyć naszych okien.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.