Martwią cię brzydkie zacieki w zlewie? Nie umiesz doczyścić metalowej powierzchni? Na kompozycie pojawiły się brzydkie, białe ślady? Posłuchaj rad ekspertów i raz na zawsze pozbądź się problemu.
Metalowy zlew
Zlewy z nierdzewnej stali szlachetnej są stosunkowo łatwe w utrzymaniu czystości. Pamiętaj, żeby zlew tego typu po każdorazowym użyciu opłukać ciepłą wodą i wytrzeć do sucha. To nie dopuści do powstawania osadów wapiennych na jego powierzchni.
Twój zlew jest mocno zabrudzony? Użyj tego sprawdzonego triku. Pomocna będzie soda oczyszczona, twarda szczotka, ocet, sok z cytryny i pumeks. Te produkty kosztują dosłownie kilka złotych.
Większość z nas ma te środki w domu.
Posyp zlew sodą oczyszczoną, następnie dodaj kilka kropel soku z cytryny. Teraz polej wszystko octem i zacznij szorować, na koniec spłucz wodą. Nie zadziałało? Zamiast szczotki użyj pumeksu. Wystarczy trochę samozaparcia, a zlew będzie znowu lśnił.
Zlew emaliowany
Takie zlewy są coraz mniej popularne. Ich wadą są odpryski emalii powstające przy mocniejszych uderzeniach. Zazwyczaj wystarczy je regularnie czyścić za pomocą płynu do mycia naczyń, żeby zachowały ładny wygląd. Twój zlew jest zaniedbany? Pojawiły się na nim zacieki z kawy, herbaty lub osad?
Użyj wody z octem i solą kuchenną. Zrób z tych produktów pastę i rozprowadź na zabrudzeniach. Pozostaw na kilka minut. Teraz wyszoruj delikatnie newralgiczne miejsca za pomocą gąbki i letniej wody. Gotowe.
Zlew kompozytowy
Zlewy z kompozytu są trwałe i mają atrakcyjny wygląd. Jednak cząstki mineralne, które wchodzą w ich skład, mogą powodować chropowatość. Tym samym są trudne do czyszczenia. Kompozyt może się także zabarwiać. Jeśli zauważymy na nim zacieki, musimy się ich jak najszybciej pozbyć.
Jest na to prosty sposób. Do komory zlewu wlewamy ciepłą wodę i dodajemy kilka łyżek proszku do prania. Pozostawiamy na kilka godzin. Potem intensywnie spłukujemy. Gotowe. Proszek zmiękczy wodę oraz osad wapienny, a substancje aktywne usuną brud i plamy.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.