Papryka to jedno z najchętniej kupowanych warzyw, które można wykorzystać na wiele sposobów. Świetnie smakuje zarówno "na surowo", jak i jako składnik różnorodnych sałatek, farszy czy domowego lecza. Zawiera duże ilości witaminy A, C i E, a także kwasu foliowego, potrzebnego w szczególności przyszłym mamom. Brzmi idealnie, prawda? Trzeba więc podkreślić, dlaczego warto zatrzymać jej środek, gdzie znajdują się nasiona.
Nie wyrzucaj nasion papryki
Jeżeli zadajesz sobie właśnie pytanie "dlaczego", oto nasza odpowiedź. Nasion papryki lepiej nie wyrzucać, a je zasiać. Tak, zasiać. To bardzo proste, jeśli tylko poświęcisz na to odrobinę czasu i uwagi. Będziesz mieć wówczas swoje własne warzywo, z domowego i ekologicznego ogródka. Czy może być lepiej?
Jedynym warunkiem jest to, aby "uprawę" papryki rozpocząć już w marcu. Świetnie się więc składa, że zbliżamy się dopiero do końca lutego, dlatego możesz być spokojny/a, że ze wszystkim zdążysz.
Jak to zrobić? Nasiona papryki możesz zasadzić w ziemi, choć na samym początku wystarczy nawet wata (a potem przeniesienie na inny grunt). Miejsce, w którym postawisz naczynie z nasionami powinno być nasłonecznione i ciepłe. Aby osiągnąć sukces, sprawdzaj dodatkowo wilgotność, żeby cały czas była odpowiednia, a po kilku dniach możesz spodziewać się już drobnych, zielonych liści.
Jak dbać o paprykę?
Jeżeli zauważysz, że twoja roślina kiełkuje, to oczywiście bardzo dobry znak. Trzymaj ją w domu przez cały chłodny i wietrzny czas. Kiedy zrobi się ciepło, możesz wystawić ją na balkon lub zasadzić w ogrodzie. Ważne, aby temperatura nie była niższa niż 18 stopni C.
Latem ciesz się smakiem pysznej, zdrowej i ekologicznej papryki, którą wykorzystasz do ulubionych potraw. Smacznego!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.