Pomidor to warzywo pochodzące z Ameryki Południowej, a swoją obecność w Europie zawdzięcza Krzysztofowi Kolumbowi.
Owoce pomidora zawierają mnóstwo minerałów (sód, potas, magnez, wapń, mangan, żelazo, kobalt, miedź, cynk, fosfor), witamin (K, B1, B2, B6, C, PP) oraz kwasów (pantotenowy, foliowy, szczawiowy, biotynę).
Odpowiednia temperatura
Niektórzy przechowują pomidory w lodówce z nadzieją, że dzięki temu dłużej będą świeże. To błąd, ponieważ pomidor w temperaturze poniżej 7 stopni Celsjusza może się przemrozić i tym samym stracić smak oraz zwiększyć prawdopodobieństwo gnicia i występowania drobnoustrojów, które je powodują.
Pomidory są łatwo dostępne, ale to nie zmienia faktu, że można wyhodować je samemu. Nie tylko zaoszczędzimy kilka złotych, ale też będziemy mogli cieszyć się ekologicznym produktem. Dodatkowo jeśli mamy dzieci, to możemy im pokazać, skąd tak naprawdę bierze się jedzenie.
Wbrew pozorom wyhodowanie pomidora to nie jest to trudne zadanie. Nasiona pomidora znajdują się w miąższu, który wypływa podczas krojenia. Nie wyrzucaj ich, tylko przełóż do miseczki.
Następnie dodaj trochę ciepłej wody i odstaw w ciepłe miejsce. Raz dziennie mieszaj i wyrzucaj nasiona, które wypłyną na powierzchnię. Po kilku dniach zawartość miseczki przelej przez sitko i wysusz nasiona na talerzyku. Teraz możesz zabrać się za sadzenie.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.