Ksiądz Sebastian Picur służy w parafii p.w. św. Stanisława Biskupa w Łańcucie, gdzie intensywnie angażuje się w życie parafialne. Po pracy chętnie działa w mediach społecznościowych, co pozwala mu dotrzeć do szerokiego grona młodszej publiczności. Co ważne, liczba widzów idzie już w setki tysięcy.
Jest obecny na popularnych platformach, takich jak YouTube i TikTok, gdzie mówi o Kościele i wierze katolickiej. Regularnie odpowiada na pytania internautów.
Czytaj także: "Policzek wymierzony papieżowi". Głośno o Jędraszewskim
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ks. Sebastian Picur jest także autorem dwóch książek dla młodzieży - "Holy Game" oraz "TikTokowe Q&A", związane z działalnością księdza na tej popularnej platformie społecznościowej.
Noszenie minerałów na szyi. Ksiądz wyraził opinię
Jeden z jego widzów księdza podniósł ciekawą kwestię. Użytkownik TikToka zadał pytanie dotyczące noszenia minerałów, co jest obecnie bardzo modnym trendem, zwłaszcza wśród młodych. Wielu ludzi przypisuje kamieniom różnorodne właściwości, na przykład jadeitowi - dobrobyt, a kryształowi górskiemu oczyszczanie energii.
Reakcja duchownego była zdecydowana. Ksiądz zaznaczył, że wiara w ich nadprzyrodzone moce oraz ich związek z magią czyni je grzesznymi, jeśli są noszone z takim zamysłem.
Jednak TikToker nie poddał się i dopytywał dalej. "Co jeśli ktoś nosi minerały, bo mu się podobają, ale nie wierzy w ich moce?" - pytał. Duchowny z Krosna także na to miał gotową odpowiedź.
Noszenie minerałów w celach ozdobnych NIE jest grzechem. Czym innym jest cel dekoracyjny, a czym innym magiczny – podkreślił kapłan.
Czytaj także: Chciała zamówić mszę dla męża. Odpowiedź ją zaskoczyła
Dociekliwi internauci nie odpuszczali
Pod filmikami księdza pojawiło się wiele komentarzy. Oprócz pytań dotyczących minerałów, użytkownicy pytali o różne inne kwestie związane z grzechami. Niektórzy próbowali precyzować kwestię poruszoną przez duchownego.
A co z noszeniem różańca na szyi jako ozdoby? - dociekała pewna użytkowniczka.
Jak to się ma do pisanek? Przypominam, że są symbolem magicznym, zaczerpniętym z pogaństwa – przypominała inna osoba.