Białe kwiaty pojawiają się na czereśniach w kwietniu i w maju, a ich owoce można zbierać mniej więcej przez dwa następne miesiące (w zależności od gatunku).
Są soczyste i słodkie, nic więc dziwnego, że Polacy je uwielbiają. Jednak chcąc cieszyć się ich smakiem, musimy wydać niemałe pieniądze. Prawdziwymi szczęściarzami są ci, którzy posiadają swoje drzewka. O te z kolei należy szczególnie dbać.
Jakie szkodniki pojawiają się na czereśniach?
Czereśnie są łakomym kąskiem m.in. dla nasionnicy trześniówki oraz mszycy czereśniowej. Ta pierwsza składa jaja w miąższu dojrzewających owoców, a druga wysysa sok z pędów i liści, czym hamuje ich wzrost.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak zapobiec ich atakowi? Należy wykonać oprysk jeszcze przed zawiązaniem się owoców. Teraz jest na to ostatni moment. Aby nie narażać się na kontakt z środkami chemicznymi, polecamy wykonać naturalny specyfik domowej roboty.
Jak wykonać naturalny oprysk na czereśnie?
Jak sprawić, by drzewka czereśniowe uginały się od owoców? Kluczem jest uchronienie ich przed szkodnikami.
Najlepszym pomysłem będzie zrobienie naturalnego preparatu, a w zasadzie dwóch, które należy stosować naprzemiennie.
Będziesz potrzebować jedynie 200 g cebuli i tyle samo czosnku. Cebulę pokrój w plastry i wrzuć do wiadra, a następnie zalej 10 litrami wody. To samo zrób z czosnkiem.
Potem wystarczy odczekać około pięciu dni i stuprocentowo naturalny oprysk gotowy. Specyfiki ochronią drzewko nie tylko przed szkodnikami, ale także przed pleśnią czy innymi chorobami. Ten patent zatem warto znać.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl