Rosół kolagenowy nazywany jest często "płynnym złotem". Jego zwolennicy wskazują, że wywar z kości doskonale wpływa na pracę organizmu. Polecany jest głównie w okresie przeziębień, ponieważ wspiera układ odpornościowy. Po bulion chętnie sięgają sportowcy. Kolagen z gotowanych kości przyspiesza regenerację mięśni po wysiłku fizycznym. Korzystny wpływ rosołu kolagenowego na organizm przetestowała Katie Bressack - redaktorka thehealthy.com.
Zobacz także: Wlej do kopca. Krety znikną z ogrodu w mig
Jak rosół kolagenowy wpływa na nasze zdrowie?
Katie Bressack postanowiła, że przez tydzień będzie regularnie spożywać rosół kolagenowy. Wcześniej skontaktowała się z dietetyczką Eriką Jacobson, aby zapytać o jej zdanie w sprawie tej żywieniowej modyfikacji.
Istnieje ograniczona liczba badań dotyczących wpływu samego bulionu kostnego, jednak zawarte w nim składniki mogą oferować pewne korzyści zdrowotne, które pojawiają się, gdy regularnie go spożywamy - powiedziała ekspertka.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zdaniem Jacobson rosół kolagenowy chroni jelita przed stanami zapalnymi dzięki zawartości żelatyny i glicyny. Wpływa też na lepszy wygląd skóry, ponieważ wpływa na produkcję kolagenu. Zachęcona rozmową z dietetyczką Katie postanowiła sprawdzić, jak jej organizm zareaguje na zmianę diety.
Wprowadziła rosół kolagenowy do diety. Opisała efekty
Katie Bressack przyznała, że "pokochała bulion kostny". Efekty nowej diety przerosły jej oczekiwania. Zauważyła wiele pozytywnych zmian, jakie zaszły w jej organizmie. Wskazała m.in. na poprawę trawienia. Katie nie miała wzdęć, na które do tej pory często narzekała.
Nie potrzebowałam też popołudniowej przekąski, ponieważ wypity bulion zapewniał uczucie sytości - powiedziała redaktorka.
Po tygodniu picia bulionu kostnego Katie czuła się bardziej energiczna i nawodniona. Nawet po wyczerpującym treningu nie czuła dużego pragnienia, co wcześniej często się jej zdarzało. Dietetyczka Erica Jacobson potwierdziła spostrzeżenia redaktorki.
Picie bulionu kostnego to świetny sposób na zwiększenie nawodnienia i dodanie sobie energii. To zasługa zawartych w bulionie minerałów takich jak: sód, magnez, żelazo, cynk i potas - podkreśliła.
Ekspertka przestrzega jednak przed traktowaniem bulionu kostnego jako remedium na wszelkie problemy zdrowotne. Jacobson zauważa, że rosół wspiera zdrowy styl życia. Jeśli nie odżywiamy się zdrowo, picie bulionu może nie przynieść nam większych korzyści.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.