Przerażają Cię rosnące rachunki za ciepło? Coraz wyższe koszty ogrzewania mogą przyprawić o szybsze bicie serca, a zima jest tuż za rogiem. Na szczęście istnieją pewne techniki umożliwiające zaoszczędzenie pieniędzy, a przy tym są one przyjazne dla środowiska. Co ważne, wcale nie są one drogie.
Czytaj także: Wlej odrobinę do kosza. Brzydki zapach ulotni się w mig
Nie zakręcaj kaloryfera. Zamiast tego zastosuj ten trik
Dalsza część artykułu znajduje się poniżej materiału wideo
Ten praktyczny trik sprawi, że koszty ogrzewania będą się zmniejszać. Co więcej, jeśli masz już ten produkt w swoim domu, metoda nic Cię nie będzie kosztować, a jej przygotowanie zajmuje zaledwie kilka chwil.
Jedną z efektywnych metod na poprawę izolacji ciepła jest korzystanie z folii aluminiowej. Folia pomoże zapobiec ucieczce ciepła generowanego przez grzejniki. Co więcej, skieruje ona wydzielane ciepło w kierunku pomieszczenia. Na czym polega ten sprytny trik? Należy wziąć kawałek kartonu o rozmiarach zbliżonych do kaloryfera i owinąć go folią aluminiową.
Ważne, aby błyszcząca strona folii była skierowana w stronę grzejnika. To bardzo istotna kwestia. W przeciwnym razie sposób nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Tak przygotowaną konstrukcję umieszczamy za kaloryferem. Dzięki temu ciepło będzie kierować się do środka pomieszczenia, zamiast tracić energię przez ściany czy okna. Taki ekran pozwala grzejnikowi na mniejsze zużycie energii, co przekłada się na niższe rachunki.
Czytaj także: Rozbij pod autem. Kuny już się nie zbliżą
Tiktokerzy przetestowali. Podzielili się opiniami
Chociaż niektóre "genialne triki" zawodzą, ekran wykonany z folii aluminiowej zbiera pozytywne opinie w internecie. Użytkownicy mediów społecznościowych potwierdzają jego skuteczność. Według komentarzy na profilu "the.cosyclub" ten sposób rzeczywiście się sprawdza. Nie brak bardzo pozytywnych opinii.
"Robię tak od 22 lat. Folię należy zmieniać co cztery tygodnie";
"Oldschoolowy trik, ale naprawdę działa";
"Dziękuję za pomysł!";
"Zaczęłam tak robić rok temu, to zmienia wszystko!" - można przeczytać w komentarzach pod filmem.
Warto także pamiętać, że zakręcanie grzejnika na noc to tylko pozorne oszczędności. Konieczność ponownego ogrzania wody znajdującej się w obiegu sprawia, że instalacja potrzebuje znacznie więcej energii do tego, by przywrócić odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach.
Czytaj także: Widzisz deskę z "przerwą"? Dziwny kształt ma ukryty sens
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.