Kostka brukowa wokół domu może okazać się szalenie pomocna. Szczególnie, przydatna jest po obfitych opadach, gdy wokół jest pełno błota.
Trzeba jednak wiedzieć, jak o nią odpowiednio dbać, by przez lata zachwycała swoim wyglądem. Tym razem radzimy, co zrobić, gdy wokół niej rosną niechciane chwasty.
Jak zapobiec chwastom na kostce brukowej?
Zanim kupisz drogie środki na chwasty, spróbuj wykorzystać to, co dostaniesz za darmo. W tym przypadku pomocna może okazać się pokrzywa. Bez trudu znajdziesz ją na łące, w rowie, a także w ogrodzie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Roślina ta doskonale sprawdzi się do ściółkowania, np. przy kostce brukowej. Pokrzywa pocięta na drobne kawałeczki uniemożliwi wzrost chwastów i mchu. Dodatkowo jest szalenie korzystna dla gleby.
Nie każdy wie, że jest bogata także w cenne związki mineralne. Właśnie dlatego zapaleni ogrodnicy chętnie wykorzystują ściółkę z pokrzywy w miejscach, gdzie posadzili różnego rodzaju warzywa.
W przypadku kostki brukowej warto jednak zdecydować się na ten zabieg na początku wiosny, zanim rośliny obudzą się do życia.
Tani pogromca chwastów
Ściółka z pokrzyw działa zapobiegawczo. Warto wiedzieć, co zrobić, gdy pierwsze chwasty już pojawią się w naszym ogrodzie lub na kostce brukowej.
Okazuje się, że wystarczy popularna soda oczyszczona, która w sklepach dostępna jest za grosze.
Co więcej, środek ten nie nie ma negatywnego wpływu na jakość gleby - w przeciwieństwie do popularnych środków chemicznych.
Najpierw usuń ręcznie chwasty. Następnie należy rozsypać sodę tam, gdzie nie chcemy, by ponownie odrosły.
Dzięki temu, że to drobny proszek, bez problemu dostanie się w nawet najdrobniejsze szczeliny, co w przypadku kostki brukowej może okazać się bardzo pomocne.
Czytaj też: Wlej do kopca. Krety znikną z ogrodu w mig
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.