Samotna rozwódka? Ksiądz wyjaśnia. "Serdecznie zachęcamy"

115

Księża katoliccy zyskują coraz większą popularność na TikToku. Przykładem jest ksiądz Piotr Jarosiewicz, który regularnie publikuje religijne materiały na swoim kanale. Wypowiedział się choćby na temat samotnie żyjącej rozwódki i wyjaśnił, czy i kiedy może przyjmować komunię świętą.

Samotna rozwódka? Ksiądz wyjaśnia. "Serdecznie zachęcamy"
Ks. Piotr Jaroszewicz tłumaczy, kiedy rozwódka może przystąpić do komunii (TikTok, TikTok)

Coraz większą popularnością na TikToku cieszą się księża. Duchowni publikujący krótkie filmiki bardzo często poruszają tematy istotne dla wielu katolików, starając się przedstawić je w przystępny i zrozumiały sposób.

Jednym z nich jest ksiądz Piotr Jarosiewicz. Na TikToku znany jest jako @ks.piotrjarosiewicz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pozycja Kościoła w Polsce słabnie? "Pewne drogi się rozchodzą"

Samotna rozwódka. Czy może przyjmować komunię świętą? Ksiądz wyjaśnia

Ksiądz Piotr odpowiedział na pytanie zadane przez jednego z internautów. Pytanie dotyczyło tego, czy kobieta po rozwodzie, żyjąca samotnie przez 20-30 lat, może przystępować do komunii świętej. To jedna z częstych wątpliwości wśród osób, które zdecydowały się rozstać z dotychczasowym partnerem.

Czy kobieta po rozwodzie, która żyje sama bez partnera 20, 30 lat może przyjmować komunię świętą? - dopytywał internauta.

Na reakcję duchownego nie trzeba było długo czekać. Ksiądz Piotr Jarosiewicz natychmiast nagrał odpowiedź, w której stwierdził: "Tak, jak najbardziej. Jeżeli taka osoba żyje samotnie, może przyjmować komunię świętą i korzystać z sakramentu pokuty i pojednania" - wyjaśnił.

Więc serdecznie zachęcamy i zapraszamy do życia w sakramentach - dodał.

Ksiądz o rozwódce. Reakcja ludzi

Nagranie zdobyło dużą popularność na TikToku, osiągając ponad 65 tysięcy wyświetleń. Użytkownicy platformy chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami w komentarzach. Wiele osób po tej krótkiej odpowiedzi wciąż miało spore wątpliwości w tym temacie.

Każdy katolik powinien to wiedzieć… - pisała jedna osoba.
A jeśli nie mają rozwodu, ale ponad 20 lat ze sobą nie są, nie mieszkają, nie utrzymują kontaktu? - dopytywała inna użytkowniczka.

Nie musi przyjmować. Zbawienie jest z wiary, a nie uczynków - twierdził kolejny użytkownik.

Warto wspomnieć, że w terminologii kościelnej nie ma czegoś takiego jak rozwód. Jedyną szansą na rezygnację ze współżycia z inną osobą jest stwierdzenie nieważności zawarcia małżeństwa. Tę decyzję podejmuje sąd kościelny.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić