Na początku zaznaczamy, że pojedyncze krople wody nie są powodem do niepokoju. Problem zaczyna się w momencie, gdy woda zbiera się na ściankach i półkach. Popularną przyczyną jest wkładanie zbyt ciepłego jedzenia do lodówki, które zmusza sprzęt do szybszego schładzania. Pamiętaj, aby każdy produkt, który chcesz schować do lodówki, wcześniej schłodzić do temperatury pokojowej.
Zobacz także: Masz problem z roślinami? Użyj jednego produktu ze swojej kuchni, a szybko zobaczysz efekty
Jeśli zawsze tak robimy, a mimo tego zauważyliśmy wodę w lodówce, to być zatkał się odpływ. Spokojnie, nie musimy od razu wzywać fachowca. Zlokalizujmy odpływ w swojej lodówce (okrągły otwór znajdujący się na tylnej ścianie), a następnie delikatnie udrożnijmy go. Można zrobić to za pomocą specjalnego przetykacza, który często jest dołączany podczas zakupu, lub użyć wykałaczki.
Kolejnym powodem może być zatkana gumka odpływowa. Znajduje się ona na zewnątrz lodówki, pod kratownicą. Oczyść ją z kurzu czy resztek jedzenia.
Przyczyną pojawienia się wody w lodówce może być uszkodzony termostat. Jeśli temperatura wewnątrz przekracza 4-5 stopni Celsjusza, to znak, że być może trzeba wymienić termostat.
Oprócz termostatu może popsuć się również wentylator, który rozprowadza zimne powietrze po całej lodówce. Ten problem można łatwo rozwiązać. Wystarczy pamiętać, aby nie zatykać jedzeniem kanałów wentylacyjnych. Podobnie absurdalnym powodem jest zbyt bliska odległość między lodówką a kaloryferem. Zimą grzejniki chodzą na pełnych obrotach, a niektóre lodówki nie nadążają z chłodzeniem.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.