Natalia poznała Franka podczas spotkań studentów różnych kultur zorganizowanych dla podszkolenia umiejętności językowych. Ona jako nauczycielka angielskiego ceniła sobie możliwość porozmawiania z osobami z innych części globu. Jak się okazało, między studentami narodziło się uczucie, które obydwoje przypieczętowali zawarciem związku małżeńskiego.
Powrót do Afryki
Po ślubie para zamieszkała w Afryce. Natalia bała się, że społeczność i rodzina Franka jej nie zaakceptuje. Nic bardziej mylnego, dziewczyna została przyjęta z otwartymi ramionami. Afrykańczycy okazali się być bardzo towarzyscy i ciekawi, do tego głośni i bardzo rodzinni. Kobieta czuła się czasami osaczona bliskimi Franka, wybrnęła jednak z impasu dzięki poznaniu innych dziewczyn z Rosji zamieszkałych w Ghanie. Otwartość na rodzinę przyszła po urodzeniu dzieci. Dziś para ma ich czwórkę.
Tożsamość
Dzieci Natalii i Franka są dwujęzyczne. Mama mówi do nich po rosyjsku, a tata po angielsku. Świetnie odnajdują się w Afryce, ale wiedzą również o korzeniach matki. Jaką tożsamość wykształcą potomkowie pary? Czas pokaże, która kultura będzie im bliższa. Ważne, że mają wokół siebie wspierających rodziców.
Mieszanka genów
Dzieci, które przychodzą na świat w rodzinach wielokulturowych, zazwyczaj odznaczają się nietuzinkową urodą. Wielokrotnie pisaliśmy o Europejczykach, którzy łączą się w pary z Afrykanami. Jednym z przykładów jest małżeństwo ze Stanów Zjednoczonych, którego owocem jest córka Isla. Dziewczyna ma nietypowy kolor włosów i robi furorę w sieci. Jej mama pochodzi z Finlandii, a tata z Afryki.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.