Przywódcy religijni argumentują, że domowe śluby mogłyby spowodować, że ceremonia stałaby się niegodna, skomercjalizowana. Zapowiedzieli, że będą wywierać presję na ministrów, aby zaprzestali reformy. Projekt zmian w prawie ma być przedstawiony urzędnikom jeszcze w tym roku.
Co zatem zakłada najnowszy projekt? Na pewno ma on na celu zachęcić i ułatwić narzeczonym zawieranie związków małżeńskich. Według wytycznych, miałyby się one odbywać również na świeżym powietrzu lub w prywatnych domach. Zwolennicy zmiany prawa tłumaczą, że dzięki temu śluby stałyby się bardziej dostępne.
Czytaj też: Nie uprawiała seksu miesiącami. Oto co się stało
Wysokie koszty i oczekiwania związane z weselami stały się poważną przeszkodą dla rodzin o niższych i średnich dochodach, dla których małżeństwo zapewnia największą stabilność – tłumaczył Harry Benson z Marriage Foundation i wezwał Kościół do jej poparcia.
Kto może zawrzeć związek małżeński?
W Zjednoczonym Królestwie należy spełnić trzy warunki, aby zawrzeć związek małżeński. Po pierwsze należy mieć ukończone 18 lat (za zgodą rodziców - 16, wyjątkiem jest Szkocja).
Od 29 marca 2014 roku związek małżeński mogą zawierać również pary homoseksualne w Anglii i Walii. Do tamtego czasu jedyną formą legalizacji związku osób tej samej płci było zawarcie tzw. Rejestrowanego Związku Partnerskiego (Civil Partnership). Civil Partnership dawał związkowi ochronę prawną interesów partnerów np. w sprawach spadkowych czy emerytalnych.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.