Kalafior to odmiana kapusty warzywnej. Roślina była znana już w starożytnej Grecji i Rzymie, a w Polsce zaczęto ją uprawiać w XVI wieku.
Wachlarz minerałów
Dzisiaj kalafior jest łatwo dostępnym warzywem, które latem dominuje w kuchni polskiej. Wybieramy go przede wszystkim ze względu na walory smakowe, ale warto wiedzieć, że jedząc kalafiora, dostarczamy do naszego organizmu wiele cennych składników.
W kalafiorze jest dużo błonnika pokarmowego, potasu, wapnia, magnezu, żelaza, cynku, miedzi, jodu czy fluoru. Ponadto kalafior w pewnym stopniu chroni przed powstawaniem komórek nowotworowych oraz ma niską zawartość energetyczną, dlatego jest zalecany dla każdego, kto próbuje pozbyć się kilogramów.
Uporczywy zapach
Jedynym minusem kalafiora jest charakterystyczny zapach, który rozprzestrzenia się po całej kuchni podczas gotowania i sprawia, że niechętnie zabieramy różyczki kalafiora do pracy.
Przyczyną jest siarka w kalafiorze, która uwalnia swój zapach w trakcie gotowania. Na szczęście jest prosty trik, który pozwoli zniwelować uporczywy skutek uboczny ugotowanego kalafiora.
Wystarczy, że podczas gotowania dodasz do garnka łyżeczkę sody oczyszczonej. Soda "wyciągnie" zapach a dodatkowo sprawi, że różyczki zachowają śnieżnobiały kolor. Proste, prawda?
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.