Jakie nawyki warto wyrobić, aby w kieszeni zostały dodatkowe pieniądze? Z pewnością niektóre wydadzą się być oczywiste, ale warto je sobie przypomnieć. Podpowiadamy i przypominamy, w jaki sposób skutecznie zaoszczędzić pieniądze i dorzucić do ogólnego, domowego budżetu dodatkowe kilkaset złotych.
Nawyki, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze
Po pierwsze, dobrze jest korzystać regularnie ze zmywarki, a jeżeli się jej nie ma, warto rozważyć zakup. Zmywanie ręczne pochłania dużo więcej wody. Przy zmywarce zatem oszczędzamy nie tylko pieniądze i wodę, ale też czas. Uwaga: korzystając z długich programów myjących, również oszczędzamy. Zazwyczaj te dwugodzinne są energooszczędne. Warto sprawdzić to w instrukcji.
Po drugie, świetnym trikiem jest zastosowanie na kran perlatora. To niewielki element, który montuje się na baterię. Przypomina sitko, ale przyczynia się do zmniejszenia rachunków za wodę. Jak działa perlator? Woda wypływająca z kranu wyposażonego w perlator jest napowietrzona, zawiera w sobie mnóstwo pęcherzyków powietrza. To powoduje, że strumień wody pozornie się nie zmienia, a nawet możesz mieć wrażenie zwiększenia ciśnienia w kranie. W ten sposób oszczędzasz wodę, która niewykorzystana spłynęłaby do kanalizacji.
Po trzecie, warto zrezygnować z codziennych, długich kąpieli w wannie na rzecz prysznica. Pełna wanna wody to o wiele więcej uciekających złotówek niż szybki prysznic. Odnośnie higieny, również warto pamiętać, aby zakręcać kran podczas mycia zębów. Wiele osób nawykowo szoruje zęby, a woda leci i się zwyczajnie marnuje.
Po czwarte, uszkodzona spłuczka w toalecie to zmora w każdym domu. Niepostrzeżenie ucieka woda i nabija rachunki. Uwaga: warto pamiętać, by zakręcić wodę, wyjeżdżając na wakacje, czy na święta. Jeżeli mamy problem ze spłuczką lub cieknącym kranem, możemy się zdziwić, po powrocie patrząc na faktury.
Po piąte, jeśli pranie, to tylko pełny bęben. Kiedy pierzemy pojedyncze rzeczy, do pralki spływa tyle samo wody, co przy pełnym bębnie prania. Zatem warto racjonalnie podchodzić do porządków i zbierać pełną pralkę przed wypraniem. Zdecydowanie zaoszczędzimy wodę, energię i pieniądze.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.