Dawniej w celu złagodzeniu bólu lub obniżenia gorączki stosowano wywar z kory wierzby, która swoje właściwości zawdzięcza zawartym w niej salicynie i saligeninie. W 1897 roku niemiecki chemik Felix Hoffmann wyizolował czystą i stabilną formę kwasu acetylosalicylowego, która stosowana jest do dzisiaj. Tyle teorii, a jak wykorzystać magiczne właściwości aspiryny w praktyce?
Dodaj aspirynę do prania
Masz problem z dopraniem białych ubrań? Chciałbyś, żeby było śnieżnobiałe, jak tuż po zakupie? Wypróbuj aspirynę. Przygotuj 5 litrów ciepłej wody, po czym wrzuć do niej 4 pastylki aspiryny i zamieszaj. Do tak przygotowanego roztworu wrzuć białe ubrania i pozostaw na całą noc. Potem wypierz jak zawsze - efekt gwarantowany.
Lekarstwo na przypalone garnki
Przypaliłeś garnek i boisz się, że trzeba będzie go wyrzucić? Nie ma takiej potrzeby, wypróbuj aspirynę. Na dno naczynia wrzuć pięć tabletek leku i zmieszaj z wodą - powstały roztwór pozostaw na kilka minut, po czym delikatnie pocieraj dno garnka miękką szmatką. Po spaleniźnie nie będzie śladu.
Czyszczenie wazonów
Każda wielbicielka ciętych kwiatów to zna. Piękny wazon zaczyna po jakimś czasie straszyć osadem. Mamy na to sprawdzony sposób: do naczynia wlej wodę i wrzuć kilka tabletek aspiryny - poczekaj aż tabletki zaczną musować i wylej płyn, po czym przepłucz wazon pod bieżącą wodą. Przygotuj się na efekt wow.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.