Aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy to organiczny związek chemiczny, acetylowa pochodna kwasu salicylowego.
Aspiryna w formie tabletek lub tabletek musujących powinna znaleźć się w każdej domowej apteczce. Jeśli czujemy, że rozkłada nas przeziębienie, warto wziąć jedną tabletkę przed snem. Nasz organizm wypoci się i rano poczujemy się znacznie lepiej. Przy dłuższym stosowaniu aspiryna wykazuje również działanie przeciwzakrzepowe.
Aspiryna - nietypowe zastosowania
Ponadto aspiryna rozprawi się z bolesnymi odciskami wywołanymi np. zbyt długim noszeniem niewygodnych butów. Wymieszaj sześć aspiryn z połową łyżeczki soku z cytryny i łyżeczką wody, a następnie tak przygotowaną zawiesiną posmaruj odcisk, owiń stopę folią aluminiową i odczekaj 15 minut. Aspiryna sprawi, że będzie można o wiele szybciej zetrzeć odcisk.
Kwas acetylosalicylowy może zastąpić środki czystości, których używamy w kuchni. Przypalony garnek nie zawsze udaje się uratować bez wielokrotnego pocierania i tym samym niszczenia powierzchni naczynia, dlatego lepiej jest użyć aspiryny. Lekko podgrzej w garnku wodę, a następnie wrzuć do niej 5-6 tabletek i odstaw na godzinę. Zdziwisz się, jak szybko uda ci się usunąć przypalenia.
Aspiryna może być wykorzystywana również w kosmetyce. Jeśli zmagasz się ze zbyt szybko przetłuszczającymi się włosami, to sięgnij po maseczkę na bazie aspiryny, która usunie nadmiar sebum. Wystarczy zgnieść 2-3 tabletki aspiryny w miseczce i wymieszać je z taką ilością szamponu, którą na co dzień używamy. Następnie nałożyć miksturę na włosy i wetrzeć ją od nasady aż po końce włosów. Po kilku minutach spłukać. Zabieg stosuj dwa razy w tygodniu.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.