Mały błąd może nas naprawdę zezłościć. Nikt nie lubi suchych, wiórowatych mielonych, które są spalone z zewnątrz. A tych błędów popełnić możemy sporo, jeśli nie mamy wiedzy. Ale po kolei.
Mięso na mielone - jakie wybrać?
Po pierwsze musimy mieć stuprocentową pewność, że mięso, które kupujemy, jest dobrej jakości. Przede wszystkim powinno być tylko mięsem, a nie mieszaniną mięsną pełną spulchniaczy. Podpowie nam to skład zawarty na opakowaniu, jeśli kupujemy mięso paczkowane, bądź sprzedawca, który ma pełny obowiązek przekazać nam niezbędne informacje o produkcie, jakim handluje.
Możemy też sprytnie poprosić o zmielenie konkretnej części mięsa w kawałku, by mieć pewność co do jego świeżości i jakości. A jaką wybrać część? To bardzo proste. Zawsze tłustsze mięso będzie smaczniejsze. Idealne na mielone nada się więc to z karkówki albo, nieco chudsze, z łopatki wieprzowej.
Kotlety mielone - jakich błędów nie popełniać?
- Nigdy nie kładź uformowanych mielonych na zimnej patelni. Postaraj się, by była jak najmocniej rozgrzana. Dzięki temu mięso "zamknie się" z zewnątrz, a cała wilgoć zostanie zamknięta w środku.
- Kotlety mielone należy co jakiś czas sprawdzać podczas smażenia, lekko unosząc je drewnianą łopatką, żebyśmy mogli być pewni, że się nie przypalają. Nigdy nie smażmy ich na największym gazie bądź mocy kuchenki indukcyjnej.
- Nie należy także naciskać na kotlety, bo wtedy cała woda wydostanie się ze środka, a to spowoduje, że mięso zrobi się suche i wiórowate.
Kotlety mielone - przepis Magdy Gessler
Składniki
Przygotowanie
- Bułki namocz, a następnie odciśnij z nadmiaru mleka i dodaj do mięsa.
- Cebule pokrój w kostkę. Na patelni rozgrzej masło i zeszklij cebulę. Kiedy przestygnie, dodaj do mięsa. Wbij jajko, dopraw solą i pieprzem, wlej 50 ml zimnej wody i ew. przeciśnięty przez praskę czosnek.
- Wyrób dokładnie mięsną masę, uformuj kotlety i obtocz je w bułce tartej.
- Smaż na rozgrzanym tłuszczu z obu stron.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.