Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Artykuł sponsorowany | 
aktualizacja 

Kosmetyki samochodowe na wiosnę

0

Zima potrafi pozostawić swój ślad na samochodach, przez co bardzo często tracą one blask. Na szczęście, stosując profesjonalne kosmetyki, każdy z nas może sam zadbać o wygląd swojego auta i cieszyć się jego odświeżonym wyglądem już od pierwszych dni wiosny.

Kosmetyki samochodowe na wiosnę
(Materiały prasowe)
Artykuł sponsorowany

Przygotuj auto na wiosnę

Zima potrafi dać w kość nie tylko kierowcom, ale również ich samochodom. Temperatury spadające często sporo poniżej zera, śnieg i błoto pośniegowe, ulice posypane solą i piaskiem – to tylko niektóre z powodów kiepskiego wyglądu wielu aut po zimie. Dlatego wraz z początkiem wiosny warto zadbać o swój pojazd i – wykorzystując dobrej jakości kosmetyki samochodowe – nadać mu blasku, przykładając uwagę do najmniejszych detali.W dzisiejszym artykule podpowiadamy, w jakie specyfiki i akcesoria powinniśmy się zaopatrzyć, by własnoręcznie odświeżyć felgi i opony, nadwozie oraz wnętrze swojego auta.

(pexels.com)

Kosmetyki do felg i opon

Wiosną wymieniamy opony z zimowych na letnie. Ale zanim schowamy jedne i założymy drugie, dobrze jest poddać je niezbędnym czynnościom kosmetycznym. Do umycia opon warto zastosować specjalistyczny preparat – najlepiej mający w składzie polimery silikonowe – który nie tylko je oczyści i nada lustrzany wręcz połysk, ale także nawilży i pozwoli uzyskać efekt tzw. mokrej opony, ochroni przed matowieniem, blaknięciem i pękaniem. Nanosimy go gąbką, dokładnie rozprowadzając na gumie. Po spłukaniu specyfiku z powierzchni opon, zimowe chowamy w pokrowce i odkładamy w stosowne miejsca, a letnie zakładamy. Warto przy tym pamiętać, że opony należy przechowywać w pomieszczeniu, które nie posiada dostępu do światła słonecznego, ponieważ ma ono niekorzystny wpływ na zachowanie właściwości chemicznych materiału. Magazynowanie opon w ciemnym miejscu, połączone z odpowiednią konserwacją, na pewno zagwarantuje ich dobrą kondycję na kolejny sezon.

Nie zapomnijmy również wyczyścić felgi, by błyszczały, jak nowe. Do tego celu warto jest wykorzystać dedykowany preparat. najlepiej w sprayu. Przed jego naniesieniem powinniśmy upewnić się, że felgi nie są nagrzane, ponieważ w innym przypadku będą podatne na mikrouszkodzenia. Po równomiernym spryskaniu całej powierzchni felg specyfikiem, pozostawmy go na maksymalnie kilka minut, by zaczął działać i rozpuszczać brud. Następnie, za pomocą specjalnej szczotki lub gąbki, umyjmy każdą z felg, nie zapominając o trudno dostępnych przestrzeniach, które można wykończyć specjalnym pędzelkiem. Na koniec wystarczy je spłukać strumieniem świeżej wody i wytrzeć do sucha za pomocą ścierki wykonanej z bawełny lub zawierającej mikrowłókna. W ten sposób oczyszczone felgi odzyskają dawny połysk i nadadzą samochodowi klasy.

(unsplash.com)

Kosmetyki do nadwozia

Podczas zimy – zaraz po podwoziu – najbardziej cierpi karoseria, a zwłaszcza lakier. By przywrócić jej dawny blask, musimy przyłożyć się do mycia. Poza dostępem do wody, niezbędne w tym procesie są również kosmetyki do nadwozia. Z ich zakupem nie powinniśmy mieć problemu. Są ogólnodostępne i większość z nich nie jest wcale droga. Najlepiej wybrać szampon o neutralnym pH i przyjemnym, świeżym zapachu. Należy zaopatrzyć się również w gąbkę lub specjalną rękawicę do mycia.

W przypadku mycia karoserii, warto zastosować tzw. metodę na dwa wiadra. Jedno z nich napełniamy wodą, a drugie detergentem rozcieńczonym w wodzie. Myjąc nadwozie, korzystamy z nich naprzemiennie, dokładnie płucząc gąbkę lub rękawicę w wiadrze z czystą wodą. Dzięki temu wszelkie zanieczyszczenia, które na nich pozostaną, zostaną usunięte z akcesorium do mycia i nie spowodują powstania nieestetycznych rys na karoserii. Na koniec wystarczy samochód dokładnie spłukać strumieniem wody i przejść do zabezpieczenia lakieru.

Jeśli na lakierze występują jakieś rysy, warto je usunąć za pomocą dedykowanego mleczka, które nakładać należy – najczęściej dołączoną do specyfiku – gąbką, a następnie wypolerować za pomocą ściereczki z mikrowłóknami lub wykonanej z bawełny. Ewentualnie możemy zamaskować zarysowania za pomocą wosku koloryzującego. Taki samodzielny zabieg jest o wiele tańszy niż korekta lakieru z wykorzystaniem profesjonalnej maszyny polerskiej.

Nałożenie powłoki kwarcowej w salonie detailingowym to spory koszt. Podobny, choć krótszy w okresie utrzymania się efekt osiągniemy, używając specjalnego wosku, który sprawi, że auto nie tylko będzie błyszczało, a głębia jego kolor zostanie wydobyta, ale ochroni też lakier przed nadmiernym przywieraniem zanieczyszczeń, kwaśnymi deszczami czy szkodliwym promieniowaniem UV, dzięki czemu kolejne mycie samochodu będzie o wiele łatwiejsze i szybsze. By utrzymać długofalowy efekt, nakładanie wosku należy przeprowadzać regularnie, co 3-4 miesiące.

(unsplash.com)

Kosmetyki do sprzątania wnętrza samochodu

Wiosenne porządki wnętrza samochodu najlepiej jest rozpocząć od solidnego odkurzenia. To świetna podwalina do dalszego sprzątania. Należy dokładnie odkurzyć fotele i kanapę, schowki, bagażnik, półki oraz pozostałe zakamarki, a na samym końcu podłogę.

Podczas zimy tapicerka jest mocno narażona na negatywne działanie wilgoci, która sprzyja namnażaniu się bakterii, wirusów i roztoczy. Dlatego w czasie sprzątania wnętrza samochodu koniecznie musimy poświęcić jej czas i nie tylko porządnie ją odkurzyć, ale i wyprać – za pomocą specjalnych pianek w aerozolu, które mają często działanie odplamiające lub specjalistycznego odkurzacza piorącego i dedykowanych mu płynów oraz proszków. Po zakończonym praniu należy pozwolić tapicerce wyschnąć. Jeśli nie możemy czekać na jej naturalne wyschnięcie, dobrze jest dosuszyć ją elektrycznymi urządzeniami wspomagającymi, nie zapominając przy tym o odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

W przypadku tapicerki skórzanej, koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w kosmetyki przeznaczone do oczyszczania i odżywiania skóry, by nie uszkodzić jej delikatnej struktury. Pozostawienie auta z tego typu wykończeniem foteli i kanapy w przewiewnym miejscu i pozwolenie im wyschnąć we własnym tempie, to najlepsze, co możemy zrobić. Nie zapominajmy również o posprzątaniu deski rozdzielczej. W tym celu możemy skorzystać z dedykowanych chusteczek nawilżanych do kokpitu lub zastosować specjalny płyn i nanieść go ściereczką z mikrofibry.

(pexels.com)

Źródło: pexels.com

Kosmetyki do szyb, lusterek i lamp

Odświeżając samochód na wiosnę, koniecznie musimy poświęcić czas na kosmetykę elementów szklanych – szyb, lusterek i lamp. W tym przypadku niezbędne są dedykowane preparaty mające w składzie alkohol. Dzięki temu na szybach, lusterkach i lampach nie pozostaną nieestetyczne smugi. W dodatku, odpowiednie specyfiki do szkła będą je czyściły i zabezpieczały przed osadami. Po dokładnym umyciu wszystkich szklanych elementów, powinniśmy dokładnie spłukać je strumieniem wody i osuszyć – najlepiej za pomocą bawełnianej ścierki lub takiej, która stworzona została z mikrowłókien.
W przypadku kosmetyki szyb i lusterek, świetnie sprawdzą się również tzw. magiczne wycieraczki. Tego typu preparaty występują na rynku w dwóch formach: wcieralnej oraz w sprayu. W swoim składzie posiadają specjalne nanocząsteczki, dzięki którym powłoka, na którą zostaną naniesione, uzyskuje właściwości odpychające wodę. Podczas gwałtownego deszczu i szybkiej jazdy taki preparat sprawi, że będziemy mogli całkowicie zapomnieć o używaniu wycieraczek.

(unsplash.com)

Akcesoria do sprzątania samochodu

Jeśli chodzi o akcesoria, które są niezbędne podczas gruntownego sprzątania samochodu, warto zaopatrzyć się w:
• gąbkę lub specjalna rękawica do mycia auta,
• szczotkę i pędzelek,
• ściereczki z mikrowłóknem lub wykonane z bawełny,
• wiadro na wodę.
Doskonale, jeśli mamy na własność profesjonalny odkurzacz samochodowy, który pozwoli w mig doprowadzić wnętrze auta do porządku. Jednak nie jest to element bez którego nasze sprzątanie spali na panewce. Większość stacji benzynowych udostępnia taki sprzęt swoim klientom. Wystarczy wybrać się na jedną z nich i – zwykle za niewielką opłatą – skorzystać z takiego odkurzacza.
Kolejnym pomocnym, ale nie niezbędnym akcesorium, jest odkurzacz piorący. Na rynku kosmetyków samochodowych dostępne są bowiem nowoczesne rozwiązania w sprayu, posiadające wbudowaną szczotkę, za pomocą której możemy wyprać tapicerkę własnoręcznie. Będzie to oczywiście proces o wiele bardziej czasochłonny, ale finalnie uda nam się osiągnąć ten sam efekt.
Można też skorzystać z usług wypożyczalni obu tych urządzeń.

(unsplash.com)

Zadbany samochód jest najlepszą wizytówką jego właściciela, dlatego powinniśmy troszczyć się o wygląd swojego pojazdu – nie tylko wiosną, ale przez cały rok. Własnoręczne sprzątanie auta, dzięki ogólnodostępnym, dedykowanym kosmetykom, których ceny są przystępne, jest o wiele tańsze niż korzystanie z salonów detailingowych. Ponadto, przynosi wiele satysfakcji.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany
Autor: Artykuł Sponsorowany
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Nowak o nowym przedmiocie w szkołach. "Trzeba stanąć do konkretnej walki"
Rosjanie wystrzelili tę rakietę po raz pierwszy. "To akt desperacji"
Nie żyje 14-letni piłkarz. Został zaatakowany nożem przez rówieśników
Odmrażanie cen energii to konieczność? Eksperci zabrali głos
Wybierz meble z głową. Ta łamigłówka może ci w tym pomóc
Oto, co serwowali w tatrzańskiej restauracji. Potężna kara
Odkryj tajemnice nocy. Sprawdź swoją wiedzę w łamigłówce
Ojciec zaginionego Krzysia Dymińskiego nie wytrzymał. "Nie ma mojej zgody"
Mocne słowa gen. Skrzypczaka. "Wystarczy na 10 dni"
Nie odcedzaj makaronu pod zlewem. Robisz spory błąd
Pasażer próbował otworzyć drzwi samolotu. Maszyna była 9 km nad ziemią
Programy komputerowe, które ułatwiają życie. Czy znasz je wszystkie?
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić