Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Zaczęło się. Kierowcy skarżą się na zaparowane szyby. Oto patent

14

Jesień nadeszła, a wraz z nią sezon na zaparowane szyby w samochodach. Coraz częściej musimy włączać nawiew zaraz po wejściu do auta, aby poprawić widoczność na drodze. Mamy dla was kilka mniej znanych trików, które pomogą nam wyeliminować ten problem.

Zaczęło się. Kierowcy skarżą się na zaparowane szyby. Oto patent
Jesień to sezon na zaparowane szyby. Na szczęście problem można łatwo rozwiązać (Freepik, feepikcontributorthailand)

Zaparowane szyby to problem, który może wyprowadzić z równowagi każdego kierowcę. Szczególnie denerwujące jest to rano, kiedy czas dojazdu do pracy jest na wagę złota. Na szczęście istnieją sposoby, które mogą pomóc nie tylko zaoszczędzić cenny czas, ale także sprawią, że nerwy nieco się uspokoją. Co ciekawe, są one dość niespodziewane. Wśród nich znajdziemy wykorzystanie... orzechów włoskich i zasypki dla niemowląt.

Jak uniknąć parowania szyb w samochodzie? Niestety, całkowicie tego nie wyeliminujemy. Jednakże możemy zredukować nieprzyjemne efekty i uniknąć stresowych sytuacji. Ważne jest, aby w chłodniejsze dni chronić auto przed wilgocią i różnymi zanieczyszczeniami. Na początek musimy zadbać o czystość.

Zobacz także: Zaparowane szyby w domu. Proste i skuteczne sposoby, aby pozbyć się problemu

Umycie szyb to podstawa

Na początek warto dokładnie umyć szyby odpowiednim środkiem czyszczącym. Bez odpowiedniego oczyszczenia szyb stosowanie dodatkowych preparatów nie będzie skuteczne. Można użyć do tego celu specjalistycznego płynu do szyb samochodowych lub tego samego, który służy nam w domu przy myciu okien i luster. Kolejnym krokiem jest zaopatrzenie się w nietypowe "gadżety", które pomogą kontrolować parowanie szyb.

Jednym ze sposobów na uniknięcie wilgoci w aucie jest użycie zasypki dla niemowląt lub orzechów włoskich. Zasypka świetnie sprawdzi się jako izolacja w drzwiach, co może również zapobiec ich przymarzaniu w czasie mrozów. Puder w niewielkich ilościach może okazać się bardzo przydatny. Stosujmy go jednak tylko przy niższych temperaturach.

Osuszacze powietrza to kolejna opcja, choć jest nieco bardziej wymagająca i kosztowna. Na szczęście istnieje tańszy sposób. Orzechy włoskie działają podobnie, przyciągając wilgoć. Owijając je w przewiewną tkaninę i umieszczając w aucie - na przykład po stronie pasażera lub na podłodze - można osiągnąć delikatną poprawę.

Na zaparowane szyby doskonale sprawdzi się również sól. Można ją wsypać do woreczka lub miseczki i umieścić w bezpiecznym miejscu w samochodzie. Warto jednak pamiętać, by nie przesadzić z ilością - w połączeniu z ciepłym nawiewem sól może przesuszyć nasze gardła i nosy. Ten sposób warto więc stosować wówczas, gdy inne pomysły zawiodą.

Oczywiście w wielu współczesnych samochodach znajdziemy już gotowe rozwiązania, które znacznie ułatwią nam rozpoczynanie jazdy w okresie jesienno-zimowym. Mowa tutaj m.in. o systemie podgrzewania przedniej szyby lub też błyskawicznym nawiewie, który przy wykorzystaniu klimatyzacji szybko pozbywa się pary.

Autor: ACG
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Starych samochodów nie będzie można naprawić? Komisja Europejska wyjaśnia
To odróżnia Ronaldo od Messiego. Laureat Złotej Piłki wskazał szczegół
Robert Lewandowski idzie po Złotą Piłkę? Znany portal pokazał swój ranking
Białoruska propaganda straszy Polską. "Demony chcą przejąć Białoruś"
Świebodzin zdetronizowany. Nowy pomnik Jezusa będzie dużo wyższy
Pożar Biedronki. Sklep niemal doszczętnie spłonął
Groźna sytuacja na pokładzie samolotu. Ursula von der Leyen udzieliła pierwszej pomocy pasażerowi
Uchodzi za znienawidzonego. Jest lepszy niż kiedykolwiek wcześniej
Idealne do smażenia i do kanapek. Przepis na masło klarowane
Oburzyły ją seks-gadżety w chińskim sklepie. Mieszkanka Gdańska prosi o interwencję
Kosmiczna kwota. Tyle Rafael Nadal zarobił na kortach
Mają polskie korzenie. Będą kanonizowani. Papież podjął decyzję
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić