Księżna Kate i książę William do swoich podróżnych walizek zawsze powinni pakować strój żałobny.
Tę zasadę wprowadziła królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II przeżyła historię, która popchnęła ją do zmiany w protokole. W 1952 roku razem z księciem FIlipem była na safarii w Kenii. Wówczas w Londynie zmarł król Jerzy VI. Następczyni tronu wraz z małżonkiem od razu ruszyła w drogę powrotną, lecz nie miała ze sobą stosownego, żałobnego stroju.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
O pomoc poprosiła jednego z pracowników, który przyniósł jej czarne ubrania do samolotu. Dzięki temu Elżbieta II opuszczając pokład w świetle fleszy zebranych na lotnisku fotografów, była przygotowana na oddanie hołdu zmarłemu.
Od tego czasu w protokole pojawił się zapis, aby członkowie rodziny królewskiej podczas podróży zawsze mieli spakowany czarny, żałobny strój.
Przydało się to księżnie Dianie i Karolowi, kiedy w 1992 roku byli na nartach, podczas gdy w Wielkiej Brytanii zmarł ojciec Diany, lord Edward Spencer. Dzięki temu, gdy wrócili do kraju, od razu zostali sfotografowani w żałobnych strojach.
Monarchia brytyjska - długa tradycja i długa lista zasad
Wstąpienie do rodziny królewskiej nie jest niczym łatwym choćby z powodu etykiety, jakiej jej członkowie muszą przestrzegać.
Król zawsze idzie przodem, kobiety mają obowiązek dygnąć a mężczyźni skinąć głową. Nie wolno się do króla odwracać plecami, a kiedy kończy jeść - nikt nie może kontynuować posiłku. Gdy król stoi - wszyscy muszą stać.
Członkowie rodziny królewskiej muszą też ubierać się w odpowiedni sposób. Kobietom niewskazane są ubrania odsłaniające dekolt czy też kolana. Kobiety zawsze powinny mieć założone rajstopy, a podczas oficjalnych wyjść mieć na głowie kapelusze. Powinny mieć też ze sobą torebkę, choćby miała być...pusta. W dynastii Windsorów mężczyźni na oficjalnych okazjach mają obowiązek zakładać mundur.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.