W Nowym Jorku w środę wieczorem czasu lokalnego (w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego) doszło do spotkania między prezydentem Polski, Andrzejem Dudą, a byłym prezydentem USA Donaldem Trumpem.
To było przyjacielskie spotkanie, w bardzo miłej atmosferze - powiedział Andrzej Duda po kolacji z Trumpem.
Entuzjazmu nie krył Wojciech Kolarski, prezydencki minister, który również pojawił się w USA. - To było znakomite spotkanie. Długa, prawie dwuipółgodzinna rozmowa, przebiegała w znakomitej atmosferze. To było spotkanie dwóch przyjaciół - zaznaczał.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Spotkanie Dudy i Trumpa jest szeroko komentowane, nie tylko w polskich, ale także światowych mediach. Co można wywnioskować z tego spotkania? Okazuje się, że całkiem sporo. Maurycy Seweryn, specjalizujący się w mowie ciała, przeanalizował dla "Faktu" rozmowę Dudy i Trumpa.
Widać było zaangażowanie w rozmowę Donalda Trumpa; wychyla głowę do przodu, leki uśmiech, szeroko otwarte oczy, oraz mocno słuchającego Andrzeja Dudę. Pan prezydent przechylił głowę w prawą stronę, co dla osoby leworęcznej jest sygnałem zaangażowania, jest kojarzone z budzeniem sympatii - podkreśla ekspert.
Jak czytamy, prezydent Polski kilkukrotnie próbował złapać Donalda Trumpa za dolną część przedramienia. W systemie amerykańskim łapanie drugiej osoby za dłoń i dalej coraz silniej za poszczególne części ciała są sygnałami oznaczającymi, że dana oba chce pokazać sympatię.
To, że Trump cieszył się z wizyty Polaka, świadectwem tego jest to, że po krótkiej rozmowie Trump położył rękę na ramieniu Polaka już bez klepania, ale za to z lekkim potrząśnięciem, co jest akurat w tym przypadku podobnym gestem, ale o znaczeniu pozytywnym - dodaje Maurycy Seweryn.
Czego dotyczyły rozmowy Dudy i Trumpa?
Po zakończeniu rozmów sztab Donalda Trumpa poinformował w oświadczeniu, czego dotyczyły rozmowy.
"Obaj prezydenci, którzy są wielkimi przyjaciółmi, omówili propozycję prezydenta Dudy, aby kraje NATO zwiększyły wydatki na obronę na poziomie 3 proc. PKB" - poinformowano.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.