Fran Drescher i Peter Jacobson zaczęli spotykać się jeszcze w liceum. Kiedy tylko osiągnęli pełnoletność, pobrali się. Byli zakochani i realizowali swoje pasje. Ona stawiała pierwsze kroki przed kamerą, m.in. w "Gorączce sobotniej nocy", a on pisał scenariusze. Był współautorem sukcesu "Niani".
W 1985 r. do ich domu w Los Angeles, w którym małżonkowie gościli akurat swoją przyjaciółkę, włamało się dwóch uzbrojonych mężczyzn. Jacobs został dotkliwie pobity i związany. Jeden z rabusiów przeszukiwał dom w poszukiwaniu cennych rzeczy, a drugi zgwałcił kolejno obie kobiety, grożąc im pistoletem. Jacobson był bezsilny. Po wszystkim napastnicy uciekli, ale szybko zostali złapani, głównie dzięki Drescher.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Mam fotograficzną pamięć, pracowałam z policyjnym rysownikiem nad portretem gwałciciela. Udało się go złapać. Drugiego bandytę też. To byli bracia, nigdy wcześniej ich nie spotkaliśmy. Okazało się, że mężczyzna, który zgwałcił przyjaciółkę i mnie, był na zwolnieniu warunkowym. Dostał podwójne dożywocie. Mam pewność, że został zamknięty na zawsze i już nigdy nikogo nie zgwałci, a ja nie muszę bać się, że go spotkam - opowiadała w wywiadzie dla CNN.
Aktorka podźwignęła się po tragedii. Jednak trauma pozostanie w niej na zawsze.
Nie możesz być tą samą osobą po takim doświadczeniu. Odkryłam w sobie głębszą empatię dla ludzkiego bólu i zrozumienie, jakim horrorem jest stres pourazowy osób, które przeżyły wojnę i psychicznie wciąż w niej tkwią. Moje doświadczenie trwało godzinę, ale te 3600 sekund naznaczyło każdą następną sekundę mojego życia - mówiła w australijskim programie "Studio 10".
Z rodzinnym dramatem zmagał się też mąż Drescher. Jacobson wciąż się zadręczał.
Gwałt był surrealistycznym doświadczeniem. Ludzie mówią o posiadaniu w domu broni. Broń by nie pomogła, przecież mogła zostać użyta przeciw nam. Policjanci powiedzieli: cokolwiek zrobiliście, zrobiliście dobrze, bo żyjecie. A ja wciąż słyszę w głowie pytanie, dlaczego pozwoliłem się pobić - zadręczał się Peter Jacobson.
Para rozstała się u szczytu powodzenia ich wspólnego serialu "Niania". Trzy lata później, w 1999 r. po tym, jak mąż ujawnił się jako gej, rozwiedli się. Pozostają przyjaciółmi do dziś.
W 2000 r. u Fran Drescher zdiagnozowano raka szyjki macicy. Konieczne była operacja.
Od momentu, w którym bardziej skupiłam się na swojej bezradności, cierpienie, którego doświadczyłam podczas gwałtu, umiejscowiło się w mojej macicy. Nikt inny wokół mnie nie miał raka. To było brutalne przebudzenie. Nagle zostałam osobą, która nie może mieć dzieci - wyznała w magazynie "InStyle".
Swoje intymne przeżycia Fran Drescher opisała szczegółowo w dwóch książkach. Założyła także fundację Cancer Schmancer Movement, która propaguje badania profilaktyczne wśród kobiet, aby potencjalne nowotwory były wykrywane w najwcześniejszym i uleczalnym stadium.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.