Szymon Hołownia został w niedzielę (7 stycznia) sfotografowany razem ze swoją małą córeczką w drodze na mszę. Marszałek Sejmu wybrał się do Kościoła Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie
Szymon Hołownia znany jest ze swoich religijnych przekonań. Polityk jest dumnym katolikiem. W przeszłości poczuł powołanie. Był nawet w seminarium. Nie wiadomo, dlaczego zrezygnował z bycia duchownym. W swoich książkach opisywał przypadki niemoralnych zachowań księży, ale przyznawał, że te sytuacje nie miały wpływu na jego wybory życiowe.
Hołownia nadal jest praktykującym katolikiem, ale o bardzo nowoczesnym spojrzeniu na rolę Kościoła w Polsce. Popiera jego rozdział od państwa. Domaga się także zmian jeśli chodzi o finansowanie polskiego kościoła, w tym likwidacji Funduszu Kościelnego.
Czytaj także: Jak sypia marszałek Hołownia? Zdjęcie mówi wszystko
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Hołownia w kościele. Ksiądz komentuje
"Fakt" postanowił zapytać rektora kościoła Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie ks. Grzegorza Michalczyka o wizytę marszałka Sejmu podczas niedzielnej mszy. Ten powiedział krótko.
Do naszego kościoła rektorskiego, kościoła środowisk twórczych na placu Teatralnym, przychodzą różne osoby, nie tylko twórcy, artyści, wśród nich także politycy z różnych opcji. Nie mam w zwyczaju mówić o personaliach odwiedzających nas osób - stwierdził w rozmowie z "Faktem" ks. Michalczyk.
Zobacz także: Koleżanka oceniła Szymona Hołownię. Nie dostał szóstki
Jak przyznał, jego parafia nie obejmuje konkretnego terenu. Do świątyni przyjeżdżają osoby z wielu różnych stron - z Warszawy i okolic. - Jesteśmy otwarci na wszystkich. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszego kościoła! - zaapelował ksiądz Grzegorz za pośrednictwem "Faktu".
Przed marszałkiem Sejmu trudny tydzień - 10 stycznia Sejm rozpocznie swoje kolejne posiedzenie. Nadal nie wiadomo, jaki będzie finał głośnej sprawy Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, która z pewnością spędza Hołowni sen z powiek.
Czytaj również: Masowy odpływ uczniów. Klasy w czasie religii świecą pustkami
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.