Michał Szpak wybił się dzięki programowi "X-Factor". Charakteryzuje się niemałym talentem, ale i oryginalnym wizerunkiem, na który składają się długie włosy, barwne makijaże, pomalowane paznokcie i niecodzienne kreacje.
Szpak otwarcie wspiera LGBT. Ostatnio natomiast wrzucił do sieci dość długie oświadczenie. Już pojawiły się spostrzeżenia, że w ten sposób dokonał coming outu.
Queerowa istoto, te słowa queerujemy dla Ciebie. Ten świat, w którym żyjemy, to za mało. Za dużo w nim nakazów, restrykcji, przemocy. Za dużo w nim tych, którzy nas nie znają. Za mało w nim barw, czułości, rozkoszy. Nas w nim za mało. (...) Queerarchia to świat, w którym jesteś tym, kim pragniesz być. Queerarchia to świat wolny od stygmatu winy i piętna wstydu. Wolny od tego, co gorsze i lepsze. Świat, w którym możesz być tak męska, tak kobiecy, tak niebinarne, jak tylko jesteś w stanie to sobie wyobrazić. (...) I jeśli kiedykolwiek, queerowa istoto, poczujesz się sama, to pamiętaj: nigdy nie byłaś, nie jesteś i nie będziesz sama. Bo Queerarchia jest w Tobie! Queerarchia jest we mnie i w każdym, kto chce żyć jej prawem. (...) Bądź z nami, queerami - napisał Szpak.
Artysta podzielił się też wymownym nagraniem na TikToku. Wypowiedział się na nim na temat miłości.
Jestem osobą, która uważa, że miłość nie ma płci. (...) Można kochać w różnych formach i spełniać się na różnych płaszczyznach - podkreślił.
Kim jest osoba queer?
Federacja Znaki Równości twierdzi, że termin "queer" posiada wiele znaczeń. Jak go definiuje?
Słowo queer jest obecnie używane jako termin parasolowy, obejmujący całość społeczności LGBTQ+. (...) Stosują go osoby, które nie chcą sprecyzować swojej orientacji seksualnej, ale identyfikują się ze społecznością LGBTQ+ jako całość. Są po prostu nieheteroseksualne i/lub niecispłciowe i nie identyfikują się w pełni bądź wcale z innymi literkami akronimu. Chcą uniknąć ograniczania się do konkretnych restrykcyjnych orientacji i tożsamości oraz uprzedzeń z nimi związanymi. Również jako queer mogą się określać osoby, które po prostu płciowo się nie określają i kulturowo mają problem z identyfikacją swojej płci. Osoby queer mogą odczuwać pociąg do wszystkich tożsamości płciowych - podkreśla Federacja Znaki Równości.
Czytaj także: Kryszak zadrwił z Kaczyńskiego. Pawłowicz nie wytrzymała
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.