Ksiądz Daniel Wachowiak to bardzo aktywny użytkownik mediów społecznościowych. Regularnie publikuje wpisy na Twitterze komentując bieżące wydarzenia, politykę czy problemy Kościoła katolickiego. Tym razem postanowił odnieść się do apostazji. Do dyskusji dołączył po głośnych słowach wokalisty Dawida Podsiadło na temat odejścia od Kościoła.
Czytaj także: Apostazja. Jak wystąpić z Kościoła?
Nie chcę zaburzać statystyk i korzystać z przywilejów organizacji, z którą niewiele mnie łączy. (...) Mam problem z instytucją, a nie z wiarą. Wszyscy widzimy kolejne mnożące się przypadki pedofilii, wtrącanie się w sprawy polityczne, światopoglądowe. Nie piętnuję wiary, tylko hipokryzję - powiedział Dawid Podsiadło w rozmowie z Onetem.
Duchowny z kościoła pw. NMP Wniebowziętej w Piłce (woj. wielkopolskie) zwrócił uwagę, że to nie apostazja jest największym problemem Kościoła katolickiego w Polsce. Jego zdaniem wróg jest "wewnątrz". - Apostazja apostazją, ale my w Kościele mamy problem przede wszystkim z wrogiem wewnątrz - napisał ks. Wachowiak na Twitterze.
Czytaj także: Ks. Wachowiak gorzko o wiernych. "Czuję się oszukany"
Ksiądz chwali apostatów. Mówi, kto jest gorszy
Proboszcz z Piłki pochwalił apostatów. Stwierdził, że są "przynajmniej uczciwi", porównując ich do "pasterzy, którzy nie wierzą w Eucharystię".
Problem z pasterzami, którzy nie wierzą w Eucharystię, negują Objawienie w Tradycji, ulegają duchowi tego świata. Tacy bardziej niebezpieczni, niż apostaci. Ci drudzy, przynajmniej uczciwi - stwierdził.
W kolejnych wpisach możemy przeczytać o Dawidzie Podsiadło. Ksiądz twierdzi, że z pewnością ma "więcej pretensji do ludzi KK, niż Dawid Podsiadło". - Nie oceniam go, ale oceniam rozgłos jego apostazji. Moda na bezrozumne traktowanie swojego chrztu. Kocham Kościół. Ślepym na zło w KK nie zamierzam być - stwierdził dosadnie. Jego zdaniem "im mniej bylejakich katolików, tym lepiej".
Skończą się I Komunie bez wiary w Chrystusa, śluby na pokaz i chrzty dla rodzinnej imprezy. Skończą się też fałszywe powołania kapłańskie. Za kilka dekad będziemy mieć znów Kościół, w którym są ludzie świadomi piękna swej wiary w Boga - czytamy.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.