Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga | 
aktualizacja 

Takie wykształcenie ma Jurek Owsiak. Zdziwieni?

217

Jerzy Owsiak, twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przeszedł niezwykłą drogę od młodego buntownika do jednej z najbardziej rozpoznawalnych osobistości w Polsce. Wiedzieliście, że w młodości pracował w Niemczech i Holandii?

Takie wykształcenie ma Jurek Owsiak. Zdziwieni?
Jerzy Owsiak, szef WOŚP. (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Jerzy Owsiak jest założycielem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego obecność na arenie publicznej zaczęła się od organizacji corocznej zbiórki charytatywnej, która przyciąga uwagę ludzi na całym świecie.

Wykształcenie Owsiaka

Owsiak ukończył liceum ekonomiczne w Warszawie. Jak sam wspominał, był królem prywatek, ale słabo się uczył. Wolał rozwijać swoje pasje i eksperymentować z różnymi formami wyrazu artystycznego. Owsiak marzył o karierze artystycznej, co zaowocowało licznymi próbami dostania się na Akademię Sztuk Pięknych oraz kierunek psychologiczny.

Niestety, nie udało mu się tam dostać – ani razu. Jego zainteresowania były jednak na tyle silne, że pozwoliły mu wykonać krok dalej w kierunku kariery. Wybrał inny kurs artystyczny, prowadząc własną pracownię witraży w latach 80.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Leszek Lichota o filmie "Znachor": "Ta rola na pewno ociepliła mój wizerunek"

Zawodowe doświadczenie Owsiaka

Z kolei na początku lat 70. Owsiak zdecydował się na wyjazdy zagraniczne, gdzie pracował jako obsługa hotelu w Berlinie Zachodnim oraz sorter w fabryce tulipanów i sprzątacz w Holandii.

Pod koniec lat 80. i w latach 90. zajmował się organizacją imprez rockowych.

W 1991 roku zaczął współtworzyć copiątkową audycję w Programie Trzecim Polskiego Radia. W tym samym roku pracował dla TVP2 i robił program "Róbta, co chceta, czyli rockandrollowa jazda bez trzymanki".

Trzy lata później nagrywano program "Dziura w koszu", a w 1996 program podróżniczy "Kręcioła". Jego programy pojawiały się też w Canal+, Eska Rock, radio Wawa, Polskim Radiu, czy antyRadiu. Teraz jest prezesem przedsiębiorstwa Złoty Melon i WOŚP i jednym z najbardziej znanych Polaków.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Sąsiedzi wywiesili kartkę. Nie wytrzymali. "Bardzo mi szkodzą"
Papież wciąż w szpitalu. Wiadomo w jakim jest stanie po miesiącu leczenia
Nagranie z Mazowsza. Internauci się zagotowali
W Polsce występuje niemal 3200 gatunków. Nie wszystkie są pożyteczne
Nagranie niesie się po sieci. Oto finał wyprawy po jajka
Marzec trudny dla alergików. Instytut Ochrony Środowiska ostrzega
Spotkanie Putina i Łukaszenki. Dominacja i stres. Ekspert analizuje mowę ciała
Wyniki Lotto 13.03.2025 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Szok w Sudetach. Pokazali nietypowe grzyby
Broń atomowa w Polsce? Oto co myślą Polacy
Przejechał na czerwonym świetle. Winny ukarany. "To wykroczenie"
Rosja oskarży Ukrainę o naruszenie rozejmu? Tak przewiduje Kijów
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić