Grzegorz Braun urodził się urodził się w Toruniu w 1967 roku. Jego ojcem jest Kazimierz Braun. To znany reżyser teatralny, pisarz i profesor nauk humanistycznych. Braun senior reżyserował sztuki m.in. w Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Wybrzeże w Gdańsku czy w Teatrze Horzycy w Toruniu (wtedy na świat przyszedł poseł Konfederacji).
Kazimierz Braun wielokrotnie pracował także poza granicami Polski. Pojawiał się w teatrach irlandzkich, kanadyjskich, niemieckich i amerykańskich.
Podczas pobytu ojca parlamentarzysty w USA, profesor wykładał m.in. w New York University, Uniwersytet Kalifornijski (kampus w Santa Cruz) i University at Buffalo. Podczas wielu przeprowadzek zawsze towarzyszyła mu rodzina - żona Zofia Reklewska (teatrolog), córka Monika Braun (aktorka, pisarka, nauczycielka akademicka) i właśnie Grzegorz Braun.
Czytaj także: Braun stanie przed sądem? W sieci ruszyła zbiórka
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W Stanach Zjednoczonych na świat przyszła z kolei Justyna Braun. Jej kariera jest w Polsce mniej znana. Kobieta została w USA i wykłada na Chesterton Academy of Buffalo. Co wiemy o jej karierze?
Justyna Braun jest doktorem literatury porównawczej. W latach 2001-2011 była członkiem Katedry Anglistyki na Uniwersytecie Franciszkańskim w Steubenville. Obecnie wykłada literaturę i filozofię w Chesterton Academy w Buffalo w stanie Nowy Jork - informuje stronahumanumreview.com.
Warto dodać, że stryjem Grzegorza Brauna jest Juliusz Braun - były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz były prezes TVP.
Kontrowersje Grzegorza Brauna
Przypomnijmy, że poseł Braun użył wczoraj gaśnicy do zgaszenia świec chanukowych w sejmie. Ten skandaliczny czyn to nie pierwszy wybryk w karierze kontrowersyjnego parlamentarzysty. Na swoim koncie na m.in. wyrzucenie choinki z siedziby sądu czy spot wyborczy z wyborów prezydenckich, który stał się memem.
Mówił w nim, że "nie wierzy w demokrację, za której fasadą rządzą mafie, służby i loże". Jego postulatem była też intronizacja Jezusa Chrystusa.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.