Program "Rolnicy. Podlasie" niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Zagwarantował on niemałą rozpoznawalność Gienkowi i Andrzejowi z Plutycz, którzy na co dzień pracują na własnym gospodarstwie. Syn i ojciec tworzą bardzo oryginalny duet.
Andrzej i Gienek są bardzo aktywni również w mediach społecznościowych. Ich poczynania można śledzić choćby na platformie YouTube, gdzie zdołali uzyskać 110 tysięcy subskrybentów.
Czytaj także: 7-letni Filip zagryziony przez psa. Szokujące ustalenia
Warto zaznaczyć, że od kilku dni rolnicy protestują na ulicach wielu polskich miast. Blokują autostrady, drogi krajowe i szybkiego ruchu. Żądają spełnienia postulatów, takich jak wycofanie się z Zielonego Ładu, wstrzymanie niekontrolowanego importu produktów rolnych z Ukrainy oraz utrzymanie w Polsce hodowli zwierząt futerkowych. W protestach uczestniczą także myśliwi, pszczelarze, leśnicy i przewoźnicy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak się okazuje, w protestach nie uczestnicy Andrzej, który wszystko wyjaśnił jednak na Facebooku. Okazuje się, że przebywa w Szklarskiej Porębie by podreperować tam swoje zdrowie.
Chociaż nie uczestniczyliśmy w dzisiejszym strajku ogólnopolskim, wspieramy działania rolników. W pełni popieramy postulaty, o które wszyscy walczymy. Mówimy 3 razy STOP: Zielonemu Ładowi, importowi produktów rolnych z Ukrainy oraz ograniczeniu hodowli w Polsce. Pozdrowienia ze Szklarskiej Poręby! Od Andrzeja i innych Rolników z całej Polski przebywających aktualnie na turnusach rehabilitacyjnych - czytamy na Facebooku.
"Rolnicy. Podlasie". Najważniejsze informacje o serialu
Serial "Rolnicy. Podlasie" emitowany jest w każdą niedzielę o godzinie 20:00. Można go oglądać na kanale Fokus TV.
Oryginalna produkcja Telewizji FOKUS TV. Dzisiaj Rolnik musi być nie tylko hodowcą, ale też mechanikiem, ekonomem, księgowym, biologiem i w pewnym zakresie weterynarzem. Uprawa roślin wymaga nie tylko wiedzy na temat wzrostu roślin i różnorodności odmian, ale również ogromnego nakładu pracy, którą trzeba wykonać w ściśle określonym czasie. Tłem opowieści jest wielobarwne Podlasie, region krzyżujących się kultur, mieszania się prawosławia i katolicyzmu, ale przede wszystkim kraina wspaniałych ludzi, kochających ziemię, kultywujących spuściznę po rodzicach, a nawet dziadkach - czytamy na stronie internetowej fokus.tv.