W tym roku 1 maja wypada w poniedziałek. Dzięki temu dla niektórych majówka może potrwać aż pięć dni. Jeżeli ktoś będzie miał trochę więcej szczęścia lub po prostu umiejętnie wykorzysta urlop, to wolnego może mieć jeszcze więcej.
Niektórzy już zaplanowali wyjazdy, inni natomiast dopiero zastanawiają się, co będą robić w trakcie majówki. Plany często uzależniane są od pogody. Jaka aura towarzyszyć będzie majówce 2023?
Średnia miesięczna temperatura powietrza oraz miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju powinna mieścić w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020 - zapowiada IMGW.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Najcieplej najprawdopodobniej będzie na zachodzie Polski. Tam temperatury mogą oscylować w granicach 15, a nawet 20 stopni Celsjusza. Jeżeli chodzi o opady, to najwięcej deszczu może spaść w Zakopanem.
Prognoza pogody. Majówka 2023
Zanosi się zatem na to, że majówka będzie dość ciepła. Jest również szansa na to, iż w większości regionów Polski obędzie się bez deszczu, a zachmurzenie będzie jedynie przejściowe lub częściowe. Jeżeli wierzyć synoptykom, to najcieplej będzie 30 kwietnia i 1 maja. Właśnie w tych dniach termometry mogą pokazać nawet 20 stopni Celsjusza.
IMGW przypomina. O tym trzeba pamiętać
Oczywiście warto sprawdzać prognozy długoterminowe, ale niewątpliwie trzeba pamiętać o istotnej rzeczy. Chodzi o to, że zawsze są one obarczone dużą niepewnością i mogą się od siebie różnić. Wszystko za sprawą możliwości wystąpienia nagłych zjawisk meteorologicznych.
Prognoza długoterminowa ma charakter orientacyjny. Właśnie dlatego trzeba ją traktować z przymrużeniem oka.