Po pierwsze – jakość wykonania
Pomyśl o tym, że nosisz na sobie naszyjnik, który był wykonywany przez wiele godzin rękami mistrza jubilerstwa. To miłe uczucie, ale też gwarancja tego, że taka biżuteria będzie dopracowana w każdym detalu.
Ręcznie wykonywane wyroby jubilerskie mają:
- starannie i finezyjnie oszlifowane kamienie – to m.in. dlatego tak zjawiskowo odbijają światło i błyszczą;
- solidne zapięcia – to naszyjniki i bransoletki wykonane tak, aby nigdy przypadkowo nie odpięły się i zsunęły. Zapięcia są solidnie mocowane i sprawdzane pod kątem tego, czy mogą niepostrzeżenie się rozpiąć;
- efektowne i wysokiej jakości łączenia elementów – ogniwa bransoletek, łańcuszków, łączenia korali i zawieszek do naszyjników są połączone tak, aby robić jak najlepszy efekt. W takich detalach widać staranność jubilera, który misternie komponuje biżuteryjne dzieła sztuki. Elementy łańcuszków, naszyjników i bransoletek są też połączone maksymalnie trwale, tak by nie sposób było niechcący ich urwać.
Biżuteria handmade to również precyzyjnie wyprofilowane pierścionki i obrączki, z wyczuciem zdobione spinki do mankietów, a także wracające do mody perfekcyjnie wykończone broszki.
Po drugie – jakość kruszców
Ręcznie robiona biżuteria jest ekskluzywna i elitarna. Dlatego najlepsi złotnicy i projektanci bezkompromisowo podchodzą do kwestii jakości kruszców.
Wyroby jubilerskie z najwyższej półki, czyli te robione ręcznie powstają ze:
- złota o próbie 14K 585 i 18K 750 – mistrzowie pracują tylko z najlepszymi kruszcami. Używają złota, które zawiera aż 58,5% i 75% procent czystego złota. By zmienić jego kolor, dodaje się do niego niekiedy pallad, srebro oraz miedź, dzięki czemu zaczyna ono zachwycać białym, chłodnym odcieniem lub ciekawą różową barwą;
- srebra rodowanego – pokryte cienką warstwą rodu, która chroni kruszec i biżuterię przed zarysowaniami;
- platyny o próbie 950 – zawiera ona aż 95% tego metalu szlachetnego.
To samo dotyczy jakości kamieni. Jubiler, który ręcznie tworzy biżuterię, przygląda się uważnie czystości klejnotów, ich odcieniowi, tak aby wyselekcjonować najlepsze z nich.
Po trzecie – unikalność
Wybierając ręcznie robioną ozdobę biżuteryjną, wiesz, że nikt nie ma drugiej takiej samej. Mimo że tworzy się wiele egzemplarzy biżuterii handmade na podstawie tego samego projektu, to nie ma możliwości, aby dwie bransoletki czy zawieszki były całkowicie identyczne.
Taka jedyna w swoim rodzaju biżuteria może być najpiękniejszym wyrazem uczuć. Ręcznie wykonany pierścionek zaręczynowy to strzał w dziesiątkę. Narzeczona, która go otrzyma, poczuje się wyjątkowo wyróżniona. Natomiast jeśli jest koneserką biżuterii, to od razu zauważy staranne wykonanie pierścionka zaręczynowego, finezyjne szlifowanie i misterne zdobienia.
Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe robione ręcznie pochodzą zwykle z pracowni z długimi tradycjami. Znajdziesz je np. w Domu Jubilerskim A&A
Po czwarte – możliwość modyfikacji projektu
Złotnik, który jest mistrzem w ręcznym tworzeniu biżuterii, chętnie wysłucha twojego pomysłu i zmodyfikuje swój projekt. W ten sposób może powstać pierścionek zaręczynowy z duszą, wyjątkowy naszyjnik na urodziny czy wymarzona broszka. Możesz też zamówić biżuterię robioną w całości ręcznie ze specjalną dedykacją. Na twoje życzenie znajdzie się na niej efektowny lub dyskretny grawer.
W biżuterii handmade Domu Jubilerskiego A&A widać polot, zaangażowanie artysty i jego kreatywność. Jednocześnie może ona być symbolem rzemieślniczej precyzji i misternego wykonania. Dlatego jeżeli szukasz kolczyków czy wisiorka innego niż wszystkie, niebanalnego i najstaranniej wykończonego, to pomyśl biżuterii tworzonej przez utalentowane ręce złotnika.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.