Fokarium w Helu wspomaga odtworzenie i ochronę fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. W placówce bada się m.in. zachowanie fok, sposoby odżywiania i ich dietę, wiek, trasy wędrówek, zatrucie tkanek substancjami toksycznymi oraz ustala najważniejsze zagrożenia i przyczyny śmierci tych zwierząt.
Przełom lutego i marca to okres narodzin fok szarych w całym Bałtyku, dlatego placówka poszukuje wolontariuszy chętnych do pomocy w tym pracowitym okresie.
Przyjmowane będą osoby, które zgłoszą się na minimum tydzień. "Pracy jest bardzo dużo, przede wszystkim sprzątanie przed karmieniem i po karmieniu fok. I nie tylko wtedy" - czytamy na profilu facebookowym fokarium. Wolontariusze będą m.in. uczyć się, jak przygotować posiłki dla fok, brać udział w interwencjach i wyjazdach do fok potrzebujących pomocy. Praca jest całodobowa, bo focze maluchy potrzebują opieki non stop. "Nie ma zmiłuj" - wybrzmiewa w ogłoszeniu.
Osoby, które zostaną na dłużej i wytrzymają wszystkie niedogodności, będą mogły również brać udział w karmieniu fok.
Brzmi jak okazja do zdobycia niesamowitego doświadczenia, ale też przygoda życia. Zgłoszenia można wysyłać na adres email: paulina.bednarek@ug.edu.pl
Warto pamiętać, że gdy podczas spaceru nad morzem zobaczymy fokę na plaży, to nie jej należy niepokoić. W takiej sytuacji najlepiej zawiadomić Błękitny Patrol WWF lub Stację Morską w Helu. Wolontariusze ocenią, czy zwierze potrzebuje pomocy.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl