Materiał sponsorowany przez eSky.pl | 

Jak zmieścić się w bagażu podręcznym?

Doskonała okazja na krótki city break w atrakcyjnej cenie? Pozostaje tylko zaplanować przedłużony weekend i ruszać w drogę. To idealny scenariusz, który być może zepsuje tylko jedna kwestia - bagaż podręczny. Jak zabrać ze sobą wszystko i nie wydawać na dodatkową walizkę? Sprawdźmy to.

Jak zmieścić się w bagażu podręcznym?
(materiały partnera)

Planowanie niezbędnych rzeczy przede wszystkim

Pakowanie się to sztuka, w której perfekcje osiągamy poprzez praktykę. Jeśli więc nie mamy jeszcze wprawy w efektywnym pakowaniu i każdorazowo podczas wyjazdu spakujemy zbyt wiele rzeczy, których podczas wycieczki nie wykorzystujemy, czas na inne podejście do przygotowania podróżnego ekwipunku.

Bagaż podręczny to wyzwanie, do którego powinniśmy podejść odpowiednio przygotowani. Dobrą praktyką będzie sporządzenie listy wszystkich rzeczy, które chcemy wziąć i poukładanie ich na jednej kupce. Następnie rzeczy te powinniśmy podzielić na kategorię. Kategoria "must have" uwzględni najważniejsze elementy, bez których nie możemy się obyć. Bielizna, minimalna liczba ubrań, dokumenty, ładowarki, telefon i tak dalej. Do drugiej kategorii zaliczymy wszystkie rzeczy, które chcemy zabrać, ale nie są nam koniecznie niezbędne. Będzie to druga para butów, dodatkowy t-shirt i książka. Pakowanie rozpocznijmy od włożenia do bagażu wszystkich rzeczy z kategorii "must have", a wolne miejsce zapełnijmy przedmiotami z drugiej kupki. 

Sprawdzone triki na skuteczne pakowanie w małym bagażu

Wybierając się na krótki city break do europejskiego miasta, przeważnie polujemy na tani bilet, który nie uwzględnia dodatkowego bagażu. Loty do Barcelony, Paryża lub Neapolu dostępne na https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/nap/neapol nie wymagają od nas dodatkowej przestrzeni bagażowej, jeśli wykorzystamy kilka sprawdzonych patentów.

Przede wszystkim ubrania - element uzupełniający zdecydowaną część plecaka. Przeważnie składamy je w kostkę, co nie jest optymalnym rozwiązaniem. Spróbujmy następnym razem zrolować każdą część garderoby. Nie tylko zaoszczędzimy miejsce, ale unikniemy nadmiernego zagniecenia odzieży. Kolejnym sprawdzonym patentem będzie wykorzystanie małych wersji kosmetyków. Praktycznie wszystkie kosmetyki są dzisiaj dostępne w takim wariancie, co nie tylko da nam komfort psychiczny podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku, ale także pozwoli zabrać to, co jest dla nas najważniejsze. Równie dobrze możemy zostawić kosmetyki w domu, a dopiero na miejscu wyposażyć się w to, co będzie potrzebne. 

Jak sprawdzić, czy bagaż podręczny jest odpowiedni? 

Ostatnimi czasy dużo mówi się o kontrowersjach związanych z małym bagażem podręcznym - jego wymiarami i wagą, a także restrykcjami, jakie wprowadzają niektóre linie lotnicze. Nic więc dziwnego, że kupując bilet lotniczy, nachodzą nas wątpliwości co do tego, czy nasz plecak jest odpowiedni. Jak uzyskać pewność, że wchodząc na pokład samolotu, nie czeka nas przykre doświadczenie? 

Przede wszystkim zapoznajmy się ze szczegółowymi wytycznymi danej linii lotniczej. Na stronie każdego przewoźnika znajdziemy definicję i szczegóły małego bagażu podręcznego - jego wymiarów oraz wagi. Porównajmy nasz plecak z tymi wymiarami, a następnie, po wstępnym pakowaniu za pomocą zwykłej lub dedykowanej wagi upewnijmy się, że nie przekraczamy limitu wagowego. Jeśli spakowaliśmy zbyt dużo ubrań, zastosujmy dodatkowy trik, jakim jest ubiór na cebulkę. Im więcej rzeczy na sobie, tym mniej w plecaku, co ułatwi przejście do samolotu bez uiszczania dodatkowych opłat. 

Materiał sponsorowany przez eSky.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić