Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Michał Nowak
Michał Nowak | 
aktualizacja 

Nowy trend w Dolinie Krzemowej. Mikrodawki LSD są tam teraz w modzie

46

Kiedy słyszymy, że ktoś bierze małe dawki LSD by "otworzyć swój umysł" czy "podnieść produktywność", na myśl przychodzą historię z lat 60. i 70. XX wieku. Badacz Chris Kilham ujawnia jednak, że dziś są to słowa, które najczęściej usłyszeć można z ust tęgich umysłów pracujących w słynnej amerykańskiej Dolinie Krzemowej.

Nowy trend w Dolinie Krzemowej. Mikrodawki LSD są tam teraz w modzie
(Getty Images)

Chris Kliham jest badaczem, który skupia się na poszukiwaniach naturalnych lekarstw pochodzenia roślinnego. W tym celu podróżuje po całym świecie. Kilham ujawnił, że spotyka coraz więcej ludzi, którzy "podkręcają swoją produktywność" stosując mikrodawki LSD, czyli kwasu D-lizergowego.

Na zjawisko to najczęściej natrafia w Dolinie Krzemowej. Kilham wyjaśnia, jak nielegalna substancja jest stosowana przez pracujących dla amerykańskich gigantów pracowników. Według jego ustaleń, wielu z nich stosują ją raz lub nawet kilka razy w tygodniu. Nie robią tego jednak dla zabawy. Twierdzą, że odpowiednio dawkowane LSD pomaga im bardziej skupić się na skomplikowanych wyzwaniach w pracy. O trendzie piszą serwisy Ladbible oraz Businessinsider.

Dlaczego biorą LSD? By osiągać wyższa produktywność, łatwiej "przetrwać dzień", stać się czulszym w komunikacji z innymi i osiągać wyższą jasność umysłu. Jak zapewnia Kilham, nie chodzi tutaj o typowo kojarzone z LSD efekty psychodeliczne.

(Wikimedia Commons CC BY-SA)

Badacz uważa, że pomimo pochwał ze strony pracowników, zażywanie nawet mikrodawek LSD ma swoje konsekwencje. Zażywanie jakichkolwiek narkotyków jest niebezpieczne. Nikt, kto decyduje się na eksperymenty z LSD nie ma gwarancji, że narkotyk będzie wysokiej jakości i że nie wpłynie negatywnie na jego zdrowie. Podkreśla również, że część ludzi nie jest wystarczająco "stabilna psychicznie" by móc zażywać LSD nawet w małych dawkach.

*Branie LSD na poprawę koncentracji to stosunkowo nowy trend. *Nikt nie wie, jaki będzie jego wpływ na człowieka w dłuższej perspektywie czasu. By znaleźć odpowiedzieć Fundacja Beckley’a oraz Imperial Collage z Londynu uruchomiły odpowiednie badania.

Dolina gigantów. Silicon Valley to nazwa nadana północnej części Doliny Santa Clara, która znajduje się w północnej części amerykańskiego stanu Kalifornia. Zgodnie z nazwą tereny te stanowią od lat 50. XX wieku centrum amerykańskiego przemysłu tzw. nowych technologii (technopolis), głównie przemysłu komputerowego. Swoje siedzby mają tutaj m.in. Google, Facebook, Apple czy Intel.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
PiS ogłosi swojego kandydata na prezydenta. Wiadomo już gdzie
Skrajnie osłabiony senior w Gdańsku. Jej reakcja uratowała życie 71-latka
Estonia. Tysiące niewybuchów na poligonie wojsk NATO
Łatwiejszy dostęp do pomocy psychologicznej dla nastolatków? "Zmiany od dawna oczekiwane"
Wywieźli ponad 600 opon. Smutny widok. "Las to nie wulkanizacja"
Groźny wypadek w Piotrkowie. Samochód wjechał w przystanek
Skandaliczna interwencja w Gdańsku. "Nie jestem zwykłym psem"
"Straszna tragedia". Szkoła żegna 14-letnią Natalię
Banan i kawałek taśmy klejącej. Kontrowersyjne dzieło sprzedane za miliony
Lewandowski nigdy nie był tak szczery. Otrzymał ważny telefon
Sukces astronomów. Uchwycili umierającą gwiazdę spoza Drogi Mlecznej
Mieszkają w Polsce, a pracują w Niemczech. Opowiedzieli o zarobkach
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić