Petralana – rozwój w trudnym czasie
Wchodzenie na rynek materiałów izolacyjnych z końcem 2015 roku było niełatwym procesem. W tamtym czasie następowała, jak określił to w jednym z wywiadów Radosław Tumielewicz – prezes zarządu Petralana SA – sezonowa wędrówka w dół. Kolejny rok również wymagał wzmożonego wysiłku, bo koniunktura w branży budowlano-remontowej nie należała do najlepszych. To jednak właśnie te niesprzyjające warunki były najsilniejszym bodźcem do wzrostu. Zapadła wówczas decyzja o wprowadzeniu do oferty takich produktów jak Petrapanel, Petrapanel BV i Petrapanel WV. Płyty z wełny skalnej pokryte dodatkowo szklanym welonem zostały dobrze przyjęte przez europejski rynek. Firmy działające w sektorach budowlanym i przemysłowym stały się partnerami, dzięki którym możliwe było wykorzystanie pełnych mocy przerobowych bytomskiej fabryki.
Ciągły wzrost gwarancją sukcesu
Nieustanne rozwijanie się jest niezbędne, by osiągać wyznaczone cele. Ta prosta zasada dotyczy wielu sfer życia – w tym również biznesu. Nie bez powodu kierownictwo Petralana SA stale rozszerza gamę produktów. Kładzie przy tym duży nacisk na rozbudowanie palety materiałów wykorzystywanych w elewacjach wentylowanych, które systematycznie wypierają z rynku te w systemie ETICS. Wszystko to przez zmiany warunków technicznych w latach 2017 i 2021. Te, określając minimalną izolacyjność przegród budowlanych, przyczyniły się, choć nie tylko one, do pobudzenia całej branży. Działające w niej przedsiębiorstwa cały czas ulepszają technologie wykorzystywane w procesie produkcyjnym. Obecnie jednak, co przyznaje Tumielewicz, wytwarzana w Bytomiu wełna skalna łączy w sobie najważniejsze cechy: najwyższą klasę reakcji na ogień, niski współczynnik przewodzenia ciepła, komfort akustyczny i niski współczynnik oporu dyfuzyjnego. Wysoka jakość produktu to jedno, ale cały czas koniecznością staje się obserwowanie ruchów konkurencji. Czy to wszystko, na czym zależy bytomskiej firmie? Nie. Co jeszcze, poza biznesem, jest ważne?
Nie tylko dbałość o klientów
W tym samym czasie, kiedy została otwarta fabryka, powołano też Fundację Petralana. Ta za główny cel wyznaczyła sobie pomoc dzieciom w trudnej sytuacji życiowej i zdrowotnej. W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy pracownicy, którzy wcielają się w rolę wolontariuszy, przekazują paczki żywnościowe podopiecznym bytomskich świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych. Cyklicznym wydarzeniem stała się też kolacja wigilijna, w której uczestniczą osoby bezdomne, ale bez pomocy nie pozostają również młodzi sportowcy, którzy otrzymują niezbędne dla siebie wsparcie.
Petralana, jak widać, działa prężnie nie tylko w biznesie. Aktywnie włącza się też w życie społeczności lokalnej, czym realizuje wyznaczoną przez kierownictwo misję.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.