Ogromne studio tatuażu
W trakcie dwóch dni festiwalu odwiedzający będą mogli zobaczyć kilkaset tatuaży konkurujących ze sobą o tytuł "najlepszego tatuażu na Tattoo Konwent", a także porozmawiać z artystami i podejrzeć, jak wygląda cały proces tatuowania na żywo. Formuła imprezy na pewno trafi do tych, którzy noszą się z myślą zrobienia sobie nowego tatuażu. Tattoo Konwent to de facto jedno wielkie studio, w którym można przebierać spośród tysięcy projektów.
W części wystawienniczej będzie można spotkać aż 650 artystów reprezentujących najróżniejsze style tatuowania. Wśród nich nie zabraknie przedstawicieli nurtów takich jak oldschool, newschool, realizm, minimalizm, handpoke, akwarele, linework. Swoją obecność potwierdziło wiele uznanych osób związanych z polską i międzynarodową branżą tatuażu: Maggie Paletta, Aggie Vnek, Stefan Rusu, Michael Murolo, Patryk Hilton i wielu innych!
Zainteresowani mogą już dziś przejrzeć listę wystawców dostępną na stronie wydarzenia i skontaktować się z wybranym artystą albo skorzystać z wolnych wzorów przygotowanych przez tatuatorów specjalnie na Poznań Tattoo Konwent 2024 i wytatuować się bez wcześniejszych zapisów. Wolne wzory Tattoo Konwent ogłasza na swoim profilu na Instagramie.
Muzyka i ciało
Oprócz stricte tatuażowych propozycji, program wydarzenia pęka w szwach od atrakcji towarzyszących. Na dwa miesiące przed imprezą potwierdzono koncerty jednych z najważniejszych przedstawicieli sceny hip-hop: legendy polskiego rapu O.S.T.R. i głosu młodego pokolenia – Tymka.
Zgodnie z tytułem imprezy "Poznań Tattoo Konwent 2024 – Festiwal Tatuażu i Ciała" program artystyczny został ułożony tak, aby atrakcje nawiązywały do szeroko rozumianej sztuki ciała. Wśród pokazów scenicznych pojawią się takie, które dotykają przekraczania jego możliwości – między innymi sztuka shibari, pokaz grupy cyrkowej oraz występ strongmana. W ofercie warsztatów będzie można zaś znaleźć propozycje takie jak nauka wiązań shibari, joga twarzy, tworzenie biżuerii, self-kobido.
Zawsze pod prąd - tym razem tańcem
W zeszłym roku organizatorzy Tattoo Konwent stali się prekursorami, prezentując pokazy Drag Queen, które podbiły serca tłumu. To na ich konwentowej scenie Dragsy wystąpiły po raz pierwszy w Polsce poza swoim zamkniętym środowiskiem.
- Jesteśmy w tej branży, by przewracać do góry nogami standardy i wprowadzać nowe trendy! W tym roku doświadczycie bowiem jeszcze więcej kultury, sztuki i ekspresji w najczystszej postaci- mówi Marcin Pacześny, organizator Tattoo Konwent.
Na terenie konwentu odbędzie się najprawdziwszy BAL, na którym tańczyć będą ballroomowi artyści.Voguing to nie tylko taniec, to manifestacja osobowości, wyraz tożsamości i odwagi. Inspirując się stylem i pozami modelek z magazynów mody. Ten taniec to wizualny spektakl.
Ballroom to kultura społeczności LGBTQA+ i BIPOC, fenomen społeczny zapoczątkowany w latach 70. w Nowym Jorku przez czarnoskóre i latynoskie transpłciowe kobiety. Kultura ta została udokumentowana w filmie Jennie Livingston "Paris is Burning" (który zdobył Wielką Nagrodę Jury na Festiwalu Filmowym w Sundance w 1991 roku), zaś szerszej społeczności przedstawiła ją Madonna, która zainspirowana ballroomem zaprosiła do swojego teledysku "Vogue" tancerzy z tego środowiska.
A teraz każdy kto odwiedzi Tattoo Konwent będzie miał okazję na żywo przeżyć ten bal.
Jeszcze więcej do zrobienia
Dodatkowo, na uczestników imprezy czeka rozbudowana Strefa Sztuki i Rzemiosła, a w niej m.in. ceramika, świece, harnessy, autorska odzież, skórzane dodatki, strefa Cosplay&Geek z tematycznymi konkursami oraz strefa warsztatowa. Każdego, kto będzie chciał tworzyć organizatorzy zapraszają do cyklu warsztatów w tejże strefie. W programie: ceramika, warsztaty biżuterii, pracy ze skórą, przygoda z maszyną do szycia czy też artystyczne warsztaty dla dzieci. Poza strefą będzie można skorzystać również z oferty foodtrucków i odpocząć przy kubku świeżo parzonej kawy.
The best of…
Wszyscy tatuatorzy obecni na wydarzeniu będą mieli okazję zaprezentować swoje prace na festiwalowej scenie i rywalizować o tytuł najlepszego tatuażu w danej kategorii. Profesjonalne jury w składzie: Sergey Butenko, Igor Mitrenga, Richard Dan, Max Ghostar oceni prace pod względem kreatywności i precyzji wykonania. Podczas poznańskiej edycji odbędzie się aż 17 konkursów. Oprócz standardowych kategorii tematycznych (między innymi tatuaż czarno-szary, kolorowy, graficzny, anime), odbędzie się konkurs na najlepszy tatuaż związany z Poznaniem lub Wielkopolską.
Zupełną nowością wśród kategorii konkursowych będą również kategorie specjalne. Zwycięzcy konkursów: kolaboracje, najlepszy tatuaż soboty i najlepszy tatuaż niedzieli będą mogli wziąć udział w specjalnych kategoriach BEST OF i zawalczyć o atrakcyjne nagrody pieniężne.
Bilety i rejestracja wystawców
Do piątku 22 marca trwa internetowa przedsprzedaż biletów. W ofercie, oprócz tańszych biletów jedno i dwudniowych, atrakcyjne pakiety biletowe: bilet w zestawie z wejściówką na warsztaty, merchem (pamiątkowy t-shirt lub skarpetki) albo dostępem do strefy chill.
Bilety jedno i dwudniowe upoważniają do udziału w koncertach i bezpłatnych warsztatach. Zachęcamy do zakupu biletów na oficjalnej stronie imprezy: https://www.tattookonwent.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.