Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Materiał sponsorowany przez Instytut Rozwoju Edukacji | 

Studia podyplomowe dla nauczycieli - jaką specjalizację można zdobyć zdalnie?

Na studiach podyplomowych można zdobyć sprecyzowane umiejętności i kwalifikacje specjalisty w danej dziedzinie. Studia podyplomowe dla nauczycieli to szansa na rozwój personalny, przy jednoczesnym łączeniu nauki z pracą. Osoba, która ukończyła studia podyplomowe, może liczyć na lepszą pracę w wymarzonym zawodzie. Jakie kierunki studiów podyplomowych są dostępne dla nauczycieli?

Studia podyplomowe dla nauczycieli - jaką specjalizację można zdobyć zdalnie?
(materiały partnera)

Co daje ukończenie studiów podyplomowych?

Wszyscy absolwenci szkolnictwa wyższego, a więc licencjaci i magistrowie pedagogiki, mogą dalej rozwijać się zawodowo, decydując się na przykład na studia podyplomowe. Zdobywając rzadsze na rynku pracy kwalifikacje, mają większą szansę na awans lub lepszą ofertę zatrudnienia. Podczas studiów podyplomowych zdobywa się nie tylko niezbędne kwalifikacje zawodowe, ale też mnóstwo kontaktów, między innymi z wykładowcami i z przedstawicielami poszczególnych branż. Wraz z ukończeniem studiów podyplomowych wzrasta szansa na podniesienie wynagrodzenia lub otrzymanie lepiej płatnej pracy.

Zdalny program studiów podyplomowych

Możliwość kształcenia specjalistycznego zapewniają uczelnie takie jak Instytut Rozwoju Edukacji. Na stronie https://www.ire-studia.edu.pl/ znajdziesz pełną ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli. Całkowicie zdalny system nauczania przedmiotu zawodowego pozwala na naukę z dowolnego miejsca z dostępem do sieci. Wszystkie zajęcia odbywają się w czasie rzeczywistym, z bezpośrednią komunikacją z wykładowcą za pomocą platformy edukacyjnej. Dzięki Instytutowi możesz skończyć 3 semestralne studia już w 1 rok, a 4 semestry skrócić do 1,5 roku nauki zdalnej. Jeśli czujesz się na siłach, możesz studiować nawet 2 kierunki jednocześnie, uzyskując rabat do 50% na drugi kierunek. Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych uzyskuje się w IRE na podstawie  , nie ma więc pracy dyplomowej ani egzaminu końcowego.

Lepsze przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela

Jednolite studia magisterskie czy licencjat uprawniają do podjęcia studiów podyplomowych. W ofercie Instytutu Rozwoju Edukacji, przygotowanej dla poszukujących nowych kwalifikacji nauczycieli, znajdują się takie kierunki jak:

  • Przedmioty lekcyjne: Historia, Matematyka, Fizyka, Geografia, Chemia czy Biologia dla nauczycieli
  • Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową
  • Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną
  • Biznes i zarządzanie
  • Socjoterapia
  • Logopedia (4 semestry)
  • Diagnoza i terapia pedagogiczna
  • Dydaktyka języka polskiego
  • Neurologopedia
  • Język angielski w wychowaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym
  • I wiele, wiele innych

Więcej kierunków znajdziesz na stronie IRE. Stale też wprowadzane są nowe ścieżki rozwoju, jeśli więc nie ma wymarzonego tematu Twoich studiów podyplomowych, skontaktuj się z doradcą Instytutu.

Jak wyglądają studia podyplomowe online? Zapisy trwają cały czas, na przykład na język angielski w wychowaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym, na stronie https://www.ire-studia.edu.pl/studia-podyplomowe/dla-nauczycieli/jezyk-angielski-w-wychowaniu-przedszkolnym-i-wczesnoszkolnym/. Program obejmuje 500 godzin zdalnych zajęć, rozłożonych na 3 semestry, a uzyskane kwalifikacje potwierdzi zaliczenie zajęć u poszczególnych wykładowców. Podczas studiów niezbędne jest też odbycie praktyk, możliwych do zrealizowania w kilku placówkach. Nawet na tak niecodzienne kierunki, jak neurologopedia czy oligofrenopedagogika można się zapisać online. Uzupełnij swoje studia pedagogiczne o dodatkową wiedzę, która z nawiązką zwróci się w przyszłości.

Materiał sponsorowany przez Instytut Rozwoju Edukacji
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Wybrane dla Ciebie
Łatwiejszy dostęp do pomocy psychologicznej dla nastolatków? "Zmiany od dawna oczekiwane"
Groźny wypadek w Piotrkowie. Samochód wjechał w przystanek
Skandaliczna interwencja w Gdańsku. "Nie jestem zwykłym psem"
"Straszna tragedia". Szkoła żegna 14-letnią Natalię
Banan i kawałek taśmy klejącej. Kontrowersyjne dzieło sprzedane za miliony
Lewandowski nigdy nie był tak szczery. Otrzymał ważny telefon
Sukces astronomów. Uchwycili umierającą gwiazdę spoza Drogi Mlecznej
Mieszkają w Polsce, a pracują w Niemczech. Opowiedzieli o zarobkach
Starych samochodów nie będzie można naprawić? Komisja Europejska wyjaśnia
To odróżnia Ronaldo od Messiego. Laureat Złotej Piłki wskazał szczegół
Robert Lewandowski idzie po Złotą Piłkę? Znany portal pokazał swój ranking
Białoruska propaganda straszy Polską. "Demony chcą przejąć Białoruś"
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić