Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Materiały sponosrowany przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego | 

Studia podyplomowe rolnicze. Czy to kierunek dla ciebie?

Jesteś absolwentem kierunku nierolniczego, jednak to właśnie z rolnictwem wiążesz swoją przyszłość? Doskonałym wyborem jest zapisanie się na studia podyplomowe na tym kierunku, dzięki któremu poznasz najważniejsze zagadnienia związane z uprawą roli, zdobędziesz nowe kwalifikacje, a także będziesz w stanie ubiegać się np. o dotację. Czy studia podyplomowe rolnicze to dobry wybór i co warto o nich wiedzieć przed wzięciem udziału w rekrutacji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Studia podyplomowe rolnicze. Czy to kierunek dla ciebie?
(materiały partnera)

Studia podyplomowe rolnicze dla absolwentów kierunków nierolniczych – co warto o nich wiedzieć?

Studia podyplomowe rolnicze dedykowane absolwentom kierunków nierolniczych trwają 2 semestry i pozwalają na uzyskanie kwalifikacji rolniczych uznawanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Dzięki temu nie tylko poznasz teoretyczne zagadnienia prowadzenia działalności rolnej, ale także zdobędziesz możliwość nabywania ziemi rolnych, ubiegania się o dotacje i dofinansowania czy otwarcia gospodarstwa rolnego z prawdziwego zdarzenia.

Czego nauczysz się na studiach podyplomowych z zakresu rolnictwa?

Program kierunku obejmuje aż 268 godzin teorii. W materiałach edukacyjnych znajdziesz takie tematy jak podstawy prawa rolnego, marketing artykułów rolnych, ekonomika rolnictwa, rachunkowość rolnicza, agrobiznes, ochrona roślin, podstawy kontroli weterynaryjnej czy odnawialne źródła energii i uprawa roślin energetycznych. Od podszewki poznasz funkcjonowanie rynku rolnego w Unii Europejskiej oraz poznasz tajniki rolnictwa ekologicznego.

Komu polecamy studia podyplomowe z zakresu rolnictwa?

Tak naprawdę studia podyplomowe rolnicze są dobrym wyborem dla wszystkich osób, które wiążą swoją przyszłość z gospodarstwem rolnym. Mogą zapisać się nie absolwenci kierunków licencjackich lub magisterskich, w tym np. osoby zainteresowane nie tylko prowadzeniem działalności rolniczej, ale także pracą w unijnej agencji płatniczej, pozarządowej organizacji na rzecz rozwoju wsi i rolnictwa oraz w firmach działających w przemyśle rolno-spożywczym i zajmujących się obrotem bio-żywnością.

Gdzie się zapisać na studia podyplomowe z zakresu rolnictwa?

Zachęciliśmy cię do wzięcia udziału w rekrutacji na studia podyplomowe rolnicze? W takim razie czas sprawdzić, gdzie się na nie zapisać. Jeśli jesteś aktywny zawodowo, masz napięty grafik, opiekujesz się dzieckiem lub po prostu zależy ci na wygodnej formie edukacji, to doskonałym rozwiązaniem są studia podyplomowe z zakresu rolnictwa prowadzone online, dostępne między innymi w ofercie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego. Ucząc się całkowicie przez internet, nie musisz rezygnować z pracy, czasu z rodziną, hobby czy regularnych podróży. Zamiast tego możesz korzystać z materiałów i rozwiązywać testy w dowolnym miejscu i czasie. Co istotne, studia podyplomowe rolnicze online zapewniają takie same kwalifikacje, co kierunek prowadzony stacjonarnie.

Materiały sponosrowany przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego
Autor: Artykuł Sponsorowany
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Wybrane dla Ciebie
Ukraiński recydywista w Sopocie. Pokazał policjantom fałszywe prawo jazdy
Trzaskowski: Na spotkania w prekampanii jeżdżę prywatnym samochodem, urlopu nie planuję
Wypadek na roli. Nogę mężczyzny wciągnęła maszyna
PiS ogłosi swojego kandydata na prezydenta. Wiadomo już gdzie
Skrajnie osłabiony senior w Gdańsku. Jej reakcja uratowała życie 71-latka
Estonia. Tysiące niewybuchów na poligonie wojsk NATO
Łatwiejszy dostęp do pomocy psychologicznej dla nastolatków? "Zmiany od dawna oczekiwane"
Wywieźli ponad 600 opon. Smutny widok. "Las to nie wulkanizacja"
Groźny wypadek w Piotrkowie. Samochód wjechał w przystanek
Skandaliczna interwencja w Gdańsku. "Nie jestem zwykłym psem"
"Straszna tragedia". Szkoła żegna 14-letnią Natalię
Banan i kawałek taśmy klejącej. Kontrowersyjne dzieło sprzedane za miliony
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić