Moduł ma kształt kwadratu o boku 7,1 cm. Posiada 64 spolaryzowane mikroanteny, dzięki czemu dane mogą być skuteczne przesyłane w pomieszczeniach, oraz tych miejscach, gdzie "gęstość" transmisji jest większa. Ericsson i IBM stworzyli go na bazie krzemu, więc proces technologiczny nie odbiega znacząco od znanego dzisiaj.
Zespoły mmWave pozwolą na 10-krotnie szybszą transmisję danych. Docelowo ta prędkość ma sięgać nawet kilkudziesięciu Gb/s. Używana dzisiaj technologia 4G pozwala na transmisję z szybkością "zaledwie" 300 Mb/s, jednak Ericsson przewiduje, że potrzeby użytkowników będą się stale zwiększać.
Technologia 5G działała już efektywnie z prędkością 3,6 Gb/s. Tyle udało się osiągnąć w ostatnim tygodniu, podczas testów połączeń między dwoma samochodami, jadącymi z prędkością 170 km/h.
Ericsson zapowiedział również próby wdrożenia całej sieci 5G. To w jej ramach funkcjonowałyby urządzenia wyposażone w technologię 5G. Próby odbędą się w laboratoriach szwedzkiego producenta. Uruchomienie sieci planowane jest na 2020 rok.
Firmy współpracują już od 2 lat. W procesie badawczym wykorzystują doświadczenie Ericssona zdobyte na rynku komunikacji. IBM odpowiada bardziej za kwestie projektowania i programowania.
Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.