Zacznijmy od tego, że zanim przyniesiemy drzewko do domu, warto porządnie przewietrzyć pomieszczenie, w którym będzie stało. Następnie przykręćmy kaloryfery. Akurat w tym roku święta Bożego Narodzenia będą z dodatnią temperaturą, więc nie warto fundować choince dodatkowo ciepłego powietrza. Pamiętajmy, że im później przyniesiemy drzewko do mieszkania, tym dłużej postoi.
Zobacz także: #KobietaRadzi. Gwiazda Betlejemska. Jak ją pielęgnować?
Jak opóźnić opadanie igieł z choinek?
Okazuje się, że oprócz podstawowych zasad jest jeszcze sprawdzony sposób, aby żywa choinka długo stała. Nasze babcie przetestowały tę metodę najpierw na ciętych kwiatach, bo jak wiadomo one równie szybko więdną. To nie tylko sprawdzony sposób, lecz i tani.
Jeśli włożymy pień drzewka do stojaka z wodą, wystarczy, że dorzucimy tam jeszcze garść miedzianych monet. Podobno ten trik jest równie skuteczny, co podlewanie drzewka wodą z cukrem. Brzmi jak zabobon? Ale jeśli nasze babcie tak postępowały, to muszą mieć rację!
Podstawowe zasady, aby choinka stała dłużej
- woda w naczyniach metalowych dłużej pozostaje świeża
- im mniej ozdób, tym lepiej
- jodły są droższe, ale stoją dłużej od świerków
- by choinka nie gubiła igieł, przed wstawieniem jej do stojaka należy obciąć kawałek pnia, około 2-3 cm, a następnie zahartować ją, wkładając do wiaderka lub stojaka z ciepłą wodą
- nie stawiamy drzewka przy źródłach ciepła takich jak kaloryfer czy kominek
A wy jakie sposoby macie, by choinka nie gubiła igieł?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.