Jordan Henderson pokazywał w przeszłości gesty poparcia dla mniejszości seksualnych. Kapitan Liverpool FC grał w tęczowej opasce. Ponadto w mediach zajmował stanowisko w celu przeciwdziałania dyskryminacji.
Jeżeli nadal istnieją kibice, którzy nie mogą być sobą lub muszą ukrywać się ze strachu, to kampanie przeciwko dyskryminacji są ważne. Jestem mężem, rodzicem, synem i bratem, a myśl, że ktoś kogo kocham i na kim mi zależy, nie czuje się bezpiecznie, oglądając mnie, sprawia, że zastanawiam się na tym, w jakim świecie żyjemy - mówił w 2019 roku Jordan Henderson.
Dlatego społeczność LGBT+ skupiona wokół obecnego klubu Anglika - Liverpool FC - jest oburzona pomysłem przenosin do Arabii Saudyjskiej. W tym kraju prawa mniejszości seksualnych nie są respektowane. Za kontakty seksualne między osobami tej samej płci grozi kara śmierci. Transfer Jordana Hendersona do Al-Ettifaq byłby więc policzkiem dla grupy fanów Kops Out.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Doceniamy wsparcie Jordana Hendersona okazane nam w przeszłości. Jednocześnie jesteśmy zbulwersowani i zaniepokojeni, że ktokolwiek może rozważać pracę w takim reżimie. W kraju, w którym kobiety i osoby LGBT+ są uciskane i regularnie znajduje się na szczycie światowej tabeli wykonywania kary śmierci - czytamy w oświadczeniu Kops Out.
Piłkarze zarobili fortunę i czy pieniądze powinny kusić ich jeszcze do pójścia do pracy? Może powinni zadać sobie takie pytanie. Mamy nadzieję, że Jordan Henderson udowodni, że dotrzymuje słowa i pozostanie wierny wartościom naszego klubu, których do tej pory był absolutnym ucieleśnieniem - dodaje grupa fanów.
Kluby z Arabii Saudyjskiej kuszą piłkarzy olbrzymimi kontraktami. Coraz więcej gwiazd wybiera kontynuowanie kariery w tym kraju. Tylko w letnim oknie transferowym nad Zatokę Perską przenieśli się Karim Benzema czy N'Golo Kante.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.