Już wcześniej została podjęta decyzja o zwolnieniu uczniów i studentów z zajęć stacjonarnych od 17 listopada do 22 grudnia. Nietypowe "ferie mundialowe" to nie ostatnia taka decyzja podjęta wobec obywateli przez rząd Kataru.
Osoby pracujące w sektorze publicznym będą przebywać w swoich biurach i urzędach tylko od godziny 7 do 11. W pozostałych porach będą pracować zdalnie z domów. Zasada ma obowiązywać od 1 listopada do 19 grudnia.
Specjalne zasady mundialowe nie będą dotyczyć osób pracujących w sektorach bezpieczeństwa i zdrowia, a także w firmach prywatnych. Będą ona szczególnie potrzebne, kiedy Katar przeżyje najazd kibiców 31 reprezentacji startujących w turnieju, poza gospodarzami. Kraj spodziewa się wizyty ponad miliona osób.
Wakacje dla uczniów i praca zdalna w sektorze publicznym mają za zadanie zmniejszyć tłok na ulicach. Katar nie chce doprowadzić do paraliżu komunikacyjnego wynikającego ze zorganizowania ogromnego wydarzenia na stosunkowo niewielkim obszarze.
Katar 2022. Mundial coraz bliżej. Ostatnie przygotowania
Rywalizacja na katarskich stadionach rozpocznie się w listopadzie i potrwa do grudnia. Mistrzostwa świata zostały przełożone z lata na późną jesień w obawie przed wysokimi temperaturami na Bliskim Wschodzie. Jednym z uczestników mundialu będzie reprezentacja Polski, której przeciwnikami w grupie są kolejno Meksyk, Arabia Saudyjska oraz Argentyna.
Władze Kataru liczą na sukces organizacyjny, choć przyznanie im mistrzostw świata, a także sposób ich przygotowania, budzi duże kontrowersje. Jedna z nich dotyczy łamania praw człowieka przy budowie stadionów oraz potrzebnej infrastruktury.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.