Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Polka robi furorę. Głosuje cały świat!

2

Pia Skrzyszowska jest jedną z największych nadziei polskiej lekkoatletyki. 21-latka świetnie prezentuje się od początku sezonu halowego i właśnie została nominowana do prestiżowej nagrody.

Polka robi furorę. Głosuje cały świat!
Pia Skrzyszowska (PAP, PAP/Tytus Żmijewski)

Ma dopiero 21 lat, a na bieżni już osiąga wielkie sukcesy. W 2022 roku zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w biegu na 100 metrów przez płotki, a później - na tej samej imprezie - dołożyła jeszcze srebro w sztafecie. Mowa o Pii Skrzyszowskiej, która znakomicie rozpoczęła sezon halowy 2023.

Jedna z największych nadziei polskiej lekkoatletyki już w minioną sobotę, podczas Orlen Cup w Łodzi, była bliska pobicia 43-letniego rekordu Polski (7,77 s) w biegu na 60 metrów przez płotki. Zabrakło jej tylko jednej setnej sekundy!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Tak relaksuje się Joanna Jędrzejczyk. "Ale jesteś piękny"

W środę - podczas Copernicus Cup w Toruniu - miała kolejną szansę na rekord. I znów była blisko. Tym razem wpadła na metę z czasem 7,79 s. Rekordu kraju nie pobiła, ale rekord mityngu już tak. Potwierdziła tym samym, że jest w wielkiej formie, a wspomniany rekord Polski powinien być tylko kwestią czasu.

Doskonałe występy Polki zostały dostrzeżone i docenione przez European Athletics. Organizacja nominowała ją do tytułu najlepszej lekkoatletki stycznia. Jej konkurentkami do nagrody są Keely Hodgkinson (najlepsza na świecie na 800 metrów), Jarosława Machuczik (pierwsza w 2023 roku przeskoczyła dwa metry w skoku wzwyż) i Rhasidat Adeleke (najlepsze wyniki na świecie na 200 metrów i 400 metrów).

O tym, której z nich przypadnie wyróżnienie, zadecydują kibice z całego świata. Mogą oni głosować w mediach społecznościowych - na Facebooku, Twitterze i Instagramie European Athletics.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Skrzyszowska będzie miała niebawem kolejne szanse na pobicie rekordu Polski. Na początku marca odbędą się halowe mistrzostwa Europy.

Autor: PSW
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Nagi mężczyzna w masce zaczepia kobiety. "Wyglądał jak obłąkany"
Rosjanin błagał o litość. Pokazali nagranie w sieci
Wyniki Lotto 21.02.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Nie żyje dwóch młodych strażaków. To kolejna tragedia w regionie
EuroBasket 2025. Litwa z ogromną przewagą pokonała Polskę
Chaos na pokładzie. Turystka rozebrała się do naga podczas lotu
O włos od tragedii na przejeździe kolejowym w Starej Wsi. Jest nagranie
Niepokój u sąsiada Rosji. Krisjanis Karins: "Trzeba robić to, co robi Polska"
Szedł chodnikiem w piżamie i kapciach. Nie wiedział, kim jest
29-letni Polak zginął w Hiszpanii. Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb
Kylian Mbappe pławi się w luksusie. Wyciekła wartość jego nowego domu
Aktualizacja mObywatela. W aplikacji pojawiły się zmiany
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić