Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
VDB | 
aktualizacja 

Sex workerki lepsze od hostess? Polski biznesman nie rozumie

25

Jedną z cech rozpoznawczych imprez żużlowych był udział hostess, które podprowadzały zawodników na linię startu. Od 2023 roku zrezygnowano z ich udziału w cyklu indywidualnych mistrzostw świata. Lewica cieszy się z tej zmiany, natomiast wielu fanów starych porządków nie potrafi jej zrozumieć.

Sex workerki lepsze od hostess? Polski biznesman nie rozumie
Hostessy Monster Girls (WP SportoweFakty)

Od sezonu 2022 jesteśmy świadkami sporej zmiany w cyklu Speedway Grand Prix, czyli imprez wyłaniających indywidualnego mistrza świata. Po wielu latach doszło do zmiany promotora. Fani oczekiwali, że przełoży się to na zwiększenie popularności dyscypliny oraz pomoże w rozwiązaniu jej problemów. Tymczasem jedna z "ważniejszych" zmian dotyczyła... hostess.

Discovery rezygnuje z kobiet

Discovery Sports, nowy promotor SGP, podjął decyzję, iż od sezonu 2023 nie oglądamy hostess. Podobnie jest również w Formule 1. Brak skąpo ubranych kobiet, które towarzyszą zawodnikom ma promować równość płci i pomóc w walce z uprzedmiotawianiem kobiet w sporcie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Ludzie bywają chamscy". Były mistrz KSW ujawnia, jaką wiadomość dostał od kibicki

Wielkiego zadowolenia z tych zmian nie ukrywają zwolennicy lewicy. Jedna z najbardziej znany polskich przedstawicielek tego ruchu, prof. Magdalena Środa, w rozmowie z WP SportoweFakty wprost mówiła, co o tym sądzi.

To powód do radości, bo jeszcze do niedawna kobiety w sporcie były sprowadzane tylko do roli dekoracji. Rola hostessy jest nawet bardziej uprzedmiotawiająca niż konkursy piękności, bo w wyborach miss kandydatki mają szansę się wypowiedzieć. W sporcie są rekwizytem, mają dobrze wyglądać i się uśmiechać. Im szybciej skończymy z tym dziwactwem, tym lepiej dla społeczeństwa - tłumaczyła znana feministka.

Wielu tego nie rozumie

Tego ruchu jednak wielu fanów żużla nie może zrozumieć. Jedną z najbardziej znany person dziwiących się tej decyzji jest Jakub Roskosz. Polski przedsiębiorca za pośrednictwem Twittera przekazał, co o tym myśli.

"W żużlu jak w F1, nie będzie już podprowadzających, bo to "uprzedmiotowienie kobiet", tylko same kobiety, które tę pracę wykonywały tak tego nie postrzegają. Ta sama lewica, która uważa to za triumf, nie widzi nic złego w prostytutkach, które nazywa sex workerkami. Hipokryzja. Czy tylko ja tu czegoś nie rozumiem?" - napisał Jakub Roskosz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nie jest to jedyny tego typu głos w tej sprawie. Fani dyscypliny natomiast sugerują, że żużel ma wiele większych problemów. Takimi są m.in. spadające zainteresowanie dyscypliną na świecie, coraz mniej drużyn ligowych czy brak szkolenia. Pozostaje mieć nadzieję, iż na rozwiązanie problemów sportowych również przyjdzie czas.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Ukraiński recydywista w Sopocie. Pokazał policjantom fałszywe prawo jazdy
Trzaskowski: Na spotkania w prekampanii jeżdżę prywatnym samochodem, urlopu nie planuję
Wypadek na roli. Nogę mężczyzny wciągnęła maszyna
PiS ogłosi swojego kandydata na prezydenta. Wiadomo już gdzie
Skrajnie osłabiony senior w Gdańsku. Jej reakcja uratowała życie 71-latka
Estonia. Tysiące niewybuchów na poligonie wojsk NATO
Łatwiejszy dostęp do pomocy psychologicznej dla nastolatków? "Zmiany od dawna oczekiwane"
Wywieźli ponad 600 opon. Smutny widok. "Las to nie wulkanizacja"
Groźny wypadek w Piotrkowie. Samochód wjechał w przystanek
Skandaliczna interwencja w Gdańsku. "Nie jestem zwykłym psem"
"Straszna tragedia". Szkoła żegna 14-letnią Natalię
Banan i kawałek taśmy klejącej. Kontrowersyjne dzieło sprzedane za miliony
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić