Natalia Murek poszła śladem ojca Dawida i uprawia zawodowo siatkówkę. 24-latka była powoływana do kadry Polski, a w karierze klubowej reprezentowała między innymi #VolleyWrocław oraz Radomkę Radom. Murek jest rozpoznawalną zawodniczką w swojej dyscyplinie.
W moim wymarzonym świecie zarobki kobiet i mężczyzn w siatkówce byłyby równe. Chciałbym też, by ekspozycja była taka sama, a nie, że ten sam sport w wykonaniu panów leci w telewizji, a w wykonaniu kobiet nie. Przez to trudniej pozyskać sponsorów - cytuje Natalię Murek profil "Kanału Sportowego", w rozmowie z którym wyraziła swoje zdanie.
Dyskusja o zarobkach mężczyzn i kobiet w sporcie rozgorzała na nowo przed tenisowym Wimbledonem. Organizatorzy turnieju wielkoszlemowego zdecydowali, że na każdym etapie wynagrodzą singlistów oraz singlistki takim samym honorarium. To jednak jeszcze wyjątek.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jednakowe premiowanie mężczyzn i kobiet ma również przeciwników. W większości dyscyplin takich jak piłka nożna, koszykówka czy siatkówka rozgrywki panów przyciągają większe zainteresowanie kibiców i są atrakcyjniejsze.
Głos w sprawie zabrał pod twittem Kanału Sportowego - Sergiusz Górski. "Nitrozyniak" był twórcą jednego z największych kanałów na polskim YouTube, ale został zbanowany przez platformę. Aktualnie wypowiada się między innymi na Twitterze i pozostaje aktywny w świecie influencerskim.
Uprawiacie ten sam sport na dużo niższym poziomie i dlatego mniej zarabiacie - napisał Sergiusz Górski, a pełny wpis, w którym gwiazda sieci porównuje sukcesy polskich siatkarzy i siatkarek, można przeczytać poniżej.
- Zapominasz o jednym - to nie jest tak, że tylko Polki słabiej zarabiają, tylko ogólnie siatkarki ze wszystkich krajów/lig. Nawet jakby one miały większe sukcesy od panów, no to i tak zarobki byłyby mniejsze. To nie jest ze sobą powiązane - wytknęli mu natychmiast internauci.