Jakub Artych
Jakub Artych |

Wielki Lewandowski. Hiszpanie pod wrażeniem Polaka

10

Dzięki dwóm bramkom Roberta Lewandowskiego FC Barcelona zwyciężyła Real Madryt 4:0 w sobotnim El Clasico, co wywołało falę komentarzy w hiszpańskich mediach.

Wielki Lewandowski. Hiszpanie pod wrażeniem Polaka. Foto: Getty Images, Instagram, sport.es (fot. Instagram)

Hiszpańskie gazety zachwycają się formą Barcelony po zdecydowanym triumfie nad odwiecznym rywalem. "Barca powróciła. Tym razem na poważnie" - ocenia madrycki dziennik "ABC", podkreślając imponującą dyspozycję Katalończyków.

"Sport" z Katalonii zauważa, że klub zakończył fantastyczny tydzień, wygrywając wcześniej 5:1 z Sevillą w lidze oraz 4:1 z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Sobotnie zwycięstwo nad Realem Madryt stanowiło ukoronowanie tej serii sukcesów.

Hiszpańska prasa pisze o upokorzeniu "Królewskich", którzy mieli dominować w tym sezonie La Liga. "Barcelona zniszczyła Real Madryt w niesamowity sposób" - komentuje "Marca", zastanawiając się nad reakcją stołecznego klubu na dotkliwą porażkę i ewentualne zimowe transfery.

Przed meczem eksperci podkreślali siłę ofensywy Barcelony oraz solidność defensywy Realu. "Duma Katalonii" miała na koncie 33 bramki w lidze, a "Królewscy" stracili zaledwie siedem goli. W sobotnim spotkaniu Barcelona dodała kolejne cztery trafienia, potwierdzając swoją dominację.

Robert Lewandowski, strzelając dwie bramki w El Clasico, umocnił swoją pozycję lidera klasyfikacji strzelców Primera Division z 14 golami.

"Już w pierwszej połowie jego zagrania do kolegi utkwiło kibicom w pamięci. W pierwszej akcji po przerwie 'zabójca' pokonał bramkarza Realu strzałem zza pola karnego. Dwie minuty później wykonał nienaganną główkę. Miał jeszcze dwie klarowne okazje, ale po 11 meczach ma już 14 goli" - czytamy na stronie "Sportu".

FC Barcelona ucieka Realowi Madryt

Dzięki zwycięstwu FC Barcelona powiększyła swoją przewagę nad Realem Madryt w tabeli La Liga do sześciu punktów. Kilka dni wcześniej z kolei Katalończycy wygrali z Bayernem Monachium 4:1.