Ariarne Titmus rozwinęła swoją wypowiedź i wskazała na warunki w wiosce olimpijskiej. Przypomnijmy, że część sportowców narzeka na przykład na konieczność spania na kartonowych łóżkach, które po zakończeniu igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich zostaną poddane recyclingowi.
Zdecydowanie jest to produkt stworzony z myślą o jak najwyższej wydajności. Warunki nie są jednak stworzone do osiągania najlepszych wyników. Igrzyska olimpijskie zawsze są sprawdzianem umiejętności, a tutaj dochodzą dodatkowe wyzwania - łóżka czy jedzenie. To jednak także piękno igrzysk - cytuje pływaczkę między innymi portal sportbible.com.
Urodzona w 2000 roku Australijka startowała również w poprzednich igrzyskach olimpijskich w Tokio. Ariarne Titmus zdobyła w Japonii w 2021 roku dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Multimedalistka powiększa kolekcję medali w Paryżu. W ostatnich dniach cieszyła się już ze zwycięstwa na 400 metrów stylem dowolnym, a także z drugiego miejsca na 200 metrów stylem dowolnym. W obu wyścigach nie pobiła rekordu świata, ani rekordu olimpijskiego, co tłumaczyła między innymi warunkami w wiosce.
Przyleciałam do Paryża, wiedząc już, jakie są emocje związane ze zdobyciem mistrzostwa olimpijskiego. Nadal jednak bardzo się z cieszę z każdego miejsca na podium. Trudno mi powstrzymać emocje w takich sytuacjach - opowiada Ariarne Titmus.
Australijka, jak większość sportowców, zdecydowała się na zakwaterowanie w wiosce olimpijskiej. Część utytułowanych uczestników igrzysk wybiera jednak pobyt w innych miejscach, a przykładami są Iga Świątek czy Novak Djoković.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.